Zapomniani. Historia krakowskiej szkoły ekonomicznej
Postanowiłem zaprezentować na naszej stronie film, który z całą pewnością zainspiruje kilku naszych autorów i wielu komentatorów. Film o straconych szansach i rozwianych złudzeniach. Historia ekonomistów, którzy przegrali z socjal-praktyką.
Niezłe. A na końcu dotrzemy do Matthew Tyrmanda:
http://fundacjawip.org/o-nas/rada-doradcow/
http://fundacjawip.org/zespol/
http://libertarianin.org/tag/fundacja-wolnosci-i-przedsiebiorczosci/
http://fundacjawip.org/o-nas/sample-page/
Komentarz został wklejony z edytora tekstu wraz z formatowaniem, które zostało usunięte.
Business as usual … 🙂
Technicznie materiał przygotowany bez zarzutu.
„Setki” super profesjonalne.
Jak wiemy, liberalizm, „dzięki”prof. Balcerowiczowi został ostatecznie zdyskredytowany i ośmieszony.
Pod tym hasłem dokonano zuchwałej grabieży majątku narodowego.
Liberalizm nie może funkcjonować w globalizacji i korporacjonizmie.
I jest to proces nieodwracalny.
W Polsce cały czas działa planowanie centralne i jest to coraz wyraźniejsze.
Nie ma mowy o przedsiębiorczości zadekretowanej.
Przedsiębiorczość wynika wprost z cech działania człowieka, czyli z chęci bogacenia się, zysku.
Po pierwszych paru minutach mam jeden techniczny zarzut. Biała czcionka napisów jest kompletnie nieczytelna na tle niektórych zdjęć (ok. 5 min.). Napisy powinny być w ramce na czarnym tle. No, ale ten zarzut nie dotyczy PGR tylko producenta filmu.
napisy długo są widoczne i nawet jak w pierwszej chwili są słabo czytelne, to później nadrabiają na innym tle:)
nie zapomnę kiedy podczas wakacji po I roku studiów na SGPiS-ie, spędzałam wakacje pod Kaliszem i tam na zapytanie wujka czy przerabiamy na studiach Taylora, bo był to w międzywojniu znany i ceniony ekonomista polski (po szkockich przodkach) odpowiedziałam ze zdumieniem nie przerabiamy teksty Barana i Sweezego, a żadnego Taylora nie znam. Wujek odpowiedział, a ja nie znam tych dwóch co wymieniłaś. W październiku po powrocie z wakacji dopytywałam się o tegoż Taykora, ale okazało się że nie studiujemy ekonomii opisywanej z pozycji burżuazyjnych. Ot co.
Prelegent cały czas używa eufemizmow. Ponieważ ludzie mają nie za wiele czasu, moje doświadczenie mówi, ze dużo lepiej powiedzieć krótko i celnie. Albo to zaintryguje, i wtedy cudownie znajduje się czas, na dopytanie mnie. Albo nawet wystarcza gdy ktoś sam przeczuwał. Nie mógł się wyzwolić z obowiązującej narracji. Wystarczyło popchnąć we właściwą stronę.
Ta prelekcja wymaga kontr prelekcji. Bez sciemniania o gospodarce.
Ludzie nie znają tzw nazwisk, Ale rozumieją na własnej skórze ekonomię.
Jasne, np od minuty 5.06. Masakra.
Audycja, moim zdaniem, bardzo dobrze pokazuje wkład Polaków w austriacka szkołę ekonomii. Nazwisko Misesa i innych jest doskonale znane, natomiast Polaków z tej szkoły niekoniecznie.
Macie mało filmików z ekonomii to polecam przynajmniej podlinkować z YT jeden z filmików ProstaEkonomia.pl
Nawet papież wypowiada się w kwestiach inwestycyjnych:
http://markets.businessinsider.com/news/stocks/vatican-scathing-review-derivatives-credit-default-swaps-helped-cause-financial-crisis-2018-5-1024881738
W pierwszych sekundach deklaracja, że film powstał w 100% z prywatnych środków, a na końcu lista państwowych instytucji, które przyczyniły się do jego powstania…
Drogi Lucjanie – przyczynił się, nie oznacza dał pieniądze, a poza tym najprawdopodobniej bierzesz instytucje prywatne za państwowe. Np. Wydawnictwo PWN zachowało jako markę skrót od „Państwowe” – ale takie nie jest.
Np. deszcz przyczynił się do wzrostu plonów – co nie oznacza, że deszcz padał, bo wzrosły wpływy z VAT.
I have been keeping up with your blog on a regular basis. Because of this, I’ve picked up a TON of useful information along the way, and the assortment of topics covered is not only excellent but also easily reading and applicable. I simply wanted to compliment you on the excellent work that you are doing here. I Recommend You To Check This: <a href=”https://dailytimepoems.com/soulmate-poems/”>soulmate love poems for husband </a>