Gabriel Maciejewski – Konflikt polsko-ukraiński w Galicji przed I wojną światową

Kolejny wykład Gabriela Maciejewskiego w Akademii WNET, tym razem o zamachu Myrosława Siczyńskiego na namiestnika Galicji Hrabiego Andrzeja Potockiego

7 komentarzy

 1. Temat z taką siłą rażenia, że teraz nasze asy prawicy nie tylko będą się głowiły jak dobrze go zrozumieć, ale jak potem go podebrać Coryllusowi…liczę na to, że Grzegorz Braun ich uprzedzi – pierwszy zakupi ukraińskiego nawigatora i napisze recenzję w Magna Polonia

 2. Wyrywny a pouczający wykład. I mimo całej swojej wiedzy, nawet o władzy niejawnej, bł. Chomyszyn „wyciągający rękę do zgody” między Rusinami a Polakami jest poprostu postacią tragiczną tak jak Andrzej Potocki. Na jego życie też był conajmniej jeden zamach. Pytanie teraz o Abp Szeptyckiego, czy był bardziej uświadomiony co do kulisów zamachu na Potockiego i wogóle co do tego co działo się na Ukranie. Zastanawiam się jak to zmieniłoby ocenę jego poczynań a nawet zaniechań, które wyrzuca mu bł. Chomyszyn.

 3. Wyklad  ge-nial-ny  !!!

  Rzeczywiscie temat piorunujacy… jestem przekonana na 200%, ze nawet zaden kundelek z prawicy, bo o asaH nie wspominajmy – tym razem nie podepnie sie pod ten temat… nawet nie ma mowy  !!!

  Jestem przeszczesliwa, ze Pan Gabriel zajmuje sie z taka atencja tematem zaklamanych i schizofrenicznych relacji polsko-ukrainskich…

  … wlasnie na naszych oczach zdycha ta deta i falszywa  pSZyjazn polsko-ukrainska i czas najwyzszy tych Ukraincow z ich chorymi roszczeniami sprowadzic na ziemie  !!!

 4. To prawda ze nikt nie przeszkadzał Ukraińcom. Wręcz przeciwnie. Dobrym przykładem jest choćby historia Fittelberga i okoliczności porzucenia przez niego stanowiska dyrygenta orkiestry radia we Lwowie.
  Wyjaśnienie całej sytuacji tamtejszej w kontekście pozyskiwania robotnika dla Ameryki też bardzo ciekawe.
  .

 5. Komentarz został wklejony z edytora tekstu wraz z formatowaniem, które zostało usunięte.

  Brat Albert mawiał: „Dlaczego dajemy naszym biednym śniadanie? Żeby nie pili na czczo”

  Wystarczy kromeczka chleba… 🙂

 6. Temat na serial pt. „Gang Olsena ucieka z Alcatraz”, dużo lepsze niż oryginał.

Dodaj komentarz

Dane widoczne w formularzu zostaną zapisane w bazie portalu wraz z adresem IP komputera oraz podpisem przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo na stronie Polityka prywatności.