Gabriel Maciejewski – O reportażach wcieleniowych

Kolejny felieton o sprawach bieżących i ważnych, tym razem zainspirowany wypowiedzią dla Gazety Prawnej prof. Wiesława Godzica na temat prowokacji TVN.

8 komentarzy

 1. Czy gdyby tzw. reporter-wcielający-się wcielił się, dajmy na to,  w grupę gwałcicieli, i, na przykład, chcąc się uwiarygodnić, dokonywał takich samych czynów karalnych, jak pozostali członkowie grupy, to mógłby liczyć na uniewinnienie-ze-względu-na-reporterskie-wcielenie?

 2. Rzecz jasna, wolność wypowiedzi jest bowiem najważniejsza i ta przemożna chęć zdemaskowania zła

 3. Tego się trochę (?) obawiam, bo nie chciałbym, abym ja lub ktoś z moich bliskich, padł ofiarą łobuzów zinfiltrowanych przez reportera-wcielającego-się. Czyżby został, na naszych oczach, wymyślony precedens-uniewinniający-ogólnego-przeznaczenia?

 4. Nic dodac – nic ujac…

  … genialna pogadanka  i  arcywazna.  Ogromnie Panu za nia dziekuje… i za  RADE  Valser’a  !!!

 5. 1) pomroczność jasna, 2) reportaż wcieleniowy, 3) ………. [czekamy na pomysły]

  Natomiast nikt się w przekaziorach nie zająknął na temat co robił tzw  Axel Springer przy boku Goebbelsa i pod Moskwą w czasie II WŚ w zakresie pacyfikacji okolicznych terenów (vide tekst pink panther na Szkole Nawigatorów) i co było po wojnie w dziennikarstwie niemieckim

   

 6. 3) paranoja bezobjawowa, 4) sprawiedliwość społeczna, 5) społeczna gospodarka rynkowa, 6) centralizm demokratyczny…

 7. Ja nie wiem jak to żyło się w kolonii będącej częścią dominium ateńskiej metropolii, ale życie w kraju pod wpływami przynajmniej 3 niezależnych metropolii aż trudno jest sobie wyobrazić, a to przecież jest Polska gdzie wydaje się jedyne co pozostaje to stać się stronnikiem przynajmniej jednej z metropolitarnych opcji, bo przecież na „rodzimy” Ruch Narodowy nie można liczyć bo to jest jakiś kolejny tylko podstawiony nam demokratyczny fantom, opcja z braku laku.

  I to narodowców promowanie minimum 3 dzieci jako kulturowy standard. Czekajcie aż wam się dzietność podniesie od ustanawiania standardów. Prędzej w warunkach totalitarnych Niemki będą rodzić dla chwały Rzeszy niż ktoś przejmie się jakimiś mało wiążącymi standardami. Polski naród jest słabym materiałem podobnie jak reszta Europy przeżartym wynalazkami socjalistów, państwową pomocą społeczną i antykoncepcją. To musi ulec większej rewizji a nie tylko „piosenka i chorągiewka”. Zdejmijcie kaganiec ZUS i podatku dochodowego, obniżcie VAT i nie potrzeba będzie żadnych państwowych programów pomocy dla repatriantów itp.

 8. „…Zdejmijcie kaganiec ZUS i podatku dochodowego, obniżcie VAT i nie potrzeba będzie żadnych państwowych programów pomocy dla repatriantów itp. …” – o ile niska dzietność ma przyczyny głównie ekonomiczne, a nie kulturowe. Znam liczne przykłady dobrze wykształconych, i bardzo dobrze zarabiających os ób30-40 letnich, głównie z branży IT, które ani myślą posiadać dzieci czy zakładać rodzin.

Dodaj komentarz

Dane widoczne w formularzu zostaną zapisane w bazie portalu wraz z adresem IP komputera oraz podpisem przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo na stronie Polityka prywatności.