Gabriel Maciejewski i dr Krzysztof Kaczmarski – Adam Doboszyński: Rzeczpospolita Wielkiego Narodu

Rozmowa Gabriela Maciejewskiego z dr Krzysztofem Kaczmarskim o wykładzie, który wygłosił dr Krzysztof Kaczmarski, poświęconym Wielkiemu Polakowi Adamowi Doboszyńskiemu, zatytułowanym: Rzeczpospolita Wielkiego Narodu – koncepcje geopolityczne Adama Doboszyńskiego. Pierwsza Konferencja Latającego Uniwersytetu Leszczynowego w Tłokini koło Kalisza Temat przewodni: Nacjonalizm – Krytyka i afirmacja postawy Miejsce spotkania: Pałac Tłokinia pod Kaliszem, 8 grudnia 2018 Na konferencji referaty wygłosili: dr hab. Krzysztof Kaczmarski – Rzeczpospolita Wielkiego Narodu – koncepcje geopolityczne Adama Doboszyńskiego Marek Budzisz – Awans Rimlandu. O nowej geografii politycznej świata w myśli rosyjskich elit oraz konsekwencjach dla relacji z Unią Europejską prof. dr hab. Piotr Tryjanowski – Zwierzęta zamkowych zakamarków. Jak zamki ukształtowały naszą przyrodę prof. dr hab. Grzegorz Kucharczyk – Niemcy – kraj rewolucji. Od reformacji do roku 1968 dr Andrzej Gliwa – Niewola brańców tatarskich z ziem południowo-wschodnich Rzeczpospolitej w XVII wieku: doświadczenie przemocy i jego konsekwencje w postaci zespołu stresu pourazowego Piotr Kalinowski – Banknotowa dyplomacja Rzeszy Prowadzący – Gabriel Maciejewski, Organizator: Wydawnictwo Klinika Języka.

6 komentarzy

 1. Super realizacja, fajnie, że znaleźliście ustronne miejsce, a nie gdzieś na dziko w korytarzu. Klasa.

  PS Panie Michale, mała uwaga: dźwięk Pana Gabriela leci z lewego głośnika, a Pana doktora z prawego. Myślę, że da się to naprawić w programie do montażu.

 2. Witam. Zaskakujące i świeże „Panie Redaktorze,” a szczególnie te oczywiste, choć niełatwe, pytania. Miło i dobrze ogląda się taką rozmowę nawet jeśli po raz pierwszy słyszy się nazwisko bohatera opowieści. Pytania będą jeszcze napływać. Ciekawa sceneria rozmowy. Jako tło okno ze światłem słonecznym zasłoniętym jedynie firanką to niezłe wyzwanie dla kamerzysty (i sprzętu oczywiście), wyzwanie z którego wywiązał się znakomicie, a więc moje wyrazy podziwu i uznania. Rozmowa bardzo spokojna i merytoryczna, na pewno zachęca do poznania osoby Adama Doboszyńskiego i chwili refleksji nad jego życiem i poglądami społeczno-politycznymi.
  Dziękuję i pozdrawiam

 3. Dzięki, dzięki

 4. Mieszkałem kilka lat w Myślenicach w czasach „edukacyjnych”, ale nikt nigdy nie powiedział mi o Adamie Doboszyńskim. Bardzo się zdziwiłem dlaczego, o A. Doboszyńskim kilka lat temu czytałem, dziękuję za odświeżenie wiadomości.

  PS. Kraków jak Barcelona. Chodzi o socjalizm, a mnie skojarzyła się piłka kopana i kłopoty finansowe Wisły z Krakowa. Socjalizm umrze w końcu…

 5. Wspaniale „studio telewizyjne”…

  … ale rozmowa z dr Kaczmarskim  jeszcze wspanialsza  !!!  Tak na szybko musze sobie poczytac o Adamie Doboszynskim, bo jest on postacia  absolutnie mi nieznana…

  … szkoda, ze to tylko 20 minut  !!! … ale i za to dzieki  !!!

 6. Socjalizm umrze, ale przed śmiercią urodzi kolejny poczwarny totalitaryzm.

  Doboszyński skoro katolik, to powinien zostać ogłoszony przynajmniej jakimś męczennikiem a nie tylko ofiarą losu.

  Nie zostanie uznany za męczennika, dlatego że przez ostatnie kilkaset lat KK nie ma sformułowanego programu ekonomicznego. To co działo się w średniowieczu i m.in. to o czym mówi Michael Jones o wspólnych pastwiskach, o regule benedyktyńskiej nie wróci nigdy.

  Zło tego świata już dawno to przeżuło, połknęło, przetrawiło i włączyło we własne reguły.

  Problem jest przede wszystkim tego, że mówimy tutaj o efektywnym zmaganiu się ludzi mniej zmotywowanych (księży, mnichów, drobnych przedsiębiorców) kontra ludzie śmiertelnie zmotywowani (bankierzy, wielcy przedsiębiorcy, biznesmeni, przemysł zbrojeniowy, masoneria w kręgach rządowych).

  Takim sposobem nawet wpływowi ale osamotnieni jak Jeremi Wiśniowiecki, Woyniłłowicz rozegrani zostali szach mat.

  Z tego prostego powodu powrót do Królestwa Niebieskiego na ziemi w takiej formie jaką ją znamy z przeszłości nie nastąpi.

  Nawet w Polsce mniej zmotywowani Chasydzi zostali zmieleni przez amerykańskich Żydów jako nie dość, że anachronizm to do tego uznany jeszcze za heretycki.

  Nikt nie będzie czekał aż komuś na parafii zapali się żarówka. KK odnosi sukces w skali mikro ale w skali makro to jest permanentnie uwięziony pomiędzy socjalizmem a kapitalizmem.

  Podobnie w dziedzinie etyki uwięziony jest pomiędzy jednymi a drugimi ekstremistami.

  Bez uzbrojenia każdego katola po zęby nie widzę, aby to mogło w jakikolwiek inny sposób przetrwać.

  Doboszyński powinien być ogłoszony katolickim męczennikiem a nie jakąś polską ofiarą komunizmu.

  Skoro Kolbe został zaocznie ogłoszony świętym dlaczego nie błogosławić takich katolickich ideologów ekonomii? A takowych w historii było nie mało, ale mało kto o nich słyszy.

  Nie można też wiecznie tłumaczyć się, że to przez wrogie nam media. W przeciwnym razie KK zawsze będzie bardziej w swoich ekonomicznych poglądach socjalistyczny.

  Kościołowi potrzeba większych grzeszników, bo tylko oni mogliby na tym ziemskim padole przeważyć szalę.

Dodaj komentarz

Dane widoczne w formularzu zostaną zapisane w bazie portalu wraz z adresem IP komputera oraz podpisem przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo na stronie Polityka prywatności.