Gabriel Maciejewski i dr Jacek Legieć o służbie Polaków w armii carsklej

Pierwsze nagranie z II konferencji LUL, która odbyła się w Baranowie Sandomierskim 9 marca 2019 roku

3 komentarze

  1. Mój znajomy, historyk z Wojsk. Instytutu Histor.  w pierwszej połowie lat 90ych ub. wieku często bywał w i penetrował archiwa moskiewskie. Przede wszystkim wojskowe. Nie było żadnego problemu z dostępem do dokumentów. Pracownicy archiwum wszystko dostarczali pod nos.  Trzeba było tylko dysponować kasą.  Stawka – 5 $ od dokumentu. W tym zakresie, niestety możliwości polskich historyków były mocno ograniczone.

  2. Bardzo ciekawa rozmowa…

    … dobrze mi sie sluchalo, a momentami nawet sie usmialam.  Pan dr Legiec wyglada na bardzo kompetentnego historyka… dobrze, ze powiekszyl grono niezaleznych i Coryllus’owo myslacych  !!!

  3. Witam.
    Jak dla mnie bardzo ciekawa i potrzebna rozmowa. Ciekawy człowiek, niebanalny temat i mnóstwo interesujących i możliwych do rozwinięcia wątków z historii stosunków polsko-rosyjskich i rosyjsko-polskich. W perspektywie polskiego interesu narodowego temat, moim zdaniem, mocno rozwojowy.
    Dziękuję i pozdrawiam

Dodaj komentarz

Dane widoczne w formularzu zostaną zapisane w bazie portalu wraz z adresem IP komputera oraz podpisem przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo na stronie Polityka prywatności.