Czy Rosja była pierwszą angielską kolonią? – Pytania, odpowiedzi, dyskusja

Panel dyskusyjny: „Czy Rosja była pierwszą angielską kolonią”, który odbył się 24 maja 2019 r. w Stężycy, pow. Rycki, woj. lubelskie. W panelu udział wzięli: dr Szymon Modzelewski (Stalagmit), Krystyna Murat (Pink Panther) i Gabriel Maciejewski (Coryllus). Panel poświęcony był głównie tematyce, której był poświęcony nr 22 kwartalnika Szkoła Nawigatorów – „Opricznina”, ros.: Oпричнина.

4 komentarze

  1. To byl genialny…

    … i historyczny panel… a koncowka z pytaniami to po prostu  MISTRZOSTWO  SWIATA  !!!

    Bardzo dziekuje wszystkim panelistom za przeciekawe informacje i obalenie kilku mitow i legend…  100-krotne dzieki   !!!

  2. Cykl fajny, ale paru rzeczy mi zabrakło. 1/ Kiedy jakiś obszar nazywamy kolonią 2/ „Formalne” i popkulturowe cechy / definicje kolonii. 3/ Znane państwa kolonialne 4/ Znane kolonie. 5/ I wreszcie: jak na tle punktów od 1/ do 4/ wypadają relacje Anglii i Moskowii/Rosji/ZSRR/Rosji … ? Czy relacje metropolia-kolonia w przypadku Anglii i Rosji były takie jak inne, czy jednak się rożniły? Czym się różniły, a w czym były podobne?

  3. Mapa Jenkinsona daje odpowiedz.

  4. Kolonia tak, ale nie pierwsza.

Dodaj komentarz

Dane widoczne w formularzu zostaną zapisane w bazie portalu wraz z adresem IP komputera oraz podpisem przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo na stronie Polityka prywatności.