Gabriel Maciejewski o mistycyzmie żydowskim

Pogadanka Gabriela Maciejewskiego będąca prezentacją książki wydawnictwa Aletheia, której autorem jest: Gershom Scholem: Mistycyzm żydowski i jego główne kierunki.

2 komentarze

  1. Żydzi nie są żadnym narodem, to jest społeczność plemienna, której jedynym czynnikiem wiążącym jest lichwa i zbrodnia, a więc chodzi o społeczność lichwiarzy i zbrodniarzy. Żydzi to genetycznie szubrawcy, złodzieje i pasożyty. Henry Ford słynny producent samochodów powiedział, że żydowskim talentem jest życie z ludzi, nie z ziemi, ani z produkcji, ale z ludzi. Niech inni uprawiają ziemię, żyd, jeśli będzie w stanie, będzie ciągnął zyski z rolnika. Niech inni zajmują się handlem i przemysłem; żyd będzie eksploatował owoce ich pracy. To jego szczególny talent. Żydzi to naród wymyślony – jak pisze Shlomo Sand. To plemię najpodlejsze z podłych, bez etyki i z podwójną moralnością, plemię bezwzględne i pozbawione skrupułów, szczerze wierzące, że są stworzeni do władzy nad światem. Naród żydowski jako taki nigdy nie istniał, tylko został wymyślony przez ciemnych rabinów, którzy ubzdurali sobie, że Bóg ich wybrał do naprawy i przewodzenia światu. Kłamstwo to, jako talmudyczna bzdura powtarzane jest na całym świecie aż po dzień dzisiejszy. Żydzi to plemię wiecznych tułaczy, oszustów i złodziei. To plemię mącicieli, intrygantów i zdrajców…a jak potrzeba to i morderców !

  2. @Kwal

    Bez przesady. Należy sobie uświadomić, że cywilizacja nie składa się wyłącznie z producentów. Można narzekać na pośredników, ale oni są tak na prawdę niezbędni, bo rolnik czy inny producent nie ma czasu na tego rodzaju czynności a poza tym nie zna się. Może dłubać sobie na małą skalę, ale do większej skali potrzeba ekspertów.

    Jak dla mnie bardzo konkurencyjny przeciwnik, na którego istnienie Bóg pozwala.

    Na tym ziemskim padole nigdy nie będzie perfekcyjnie więc należy odrzucić wszelkiej maści utopijne wizje w tym „święty spokój” i zaprzestać biadolenia. Gdyby w końcu problem Żydów został rozwiązany to pojawiłaby się inna oportunistyczna ekipa do zadań specjalnych.

Dodaj komentarz

Dane widoczne w formularzu zostaną zapisane w bazie portalu wraz z adresem IP komputera oraz podpisem przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo na stronie Polityka prywatności.