Gabriel Maciejewski: O kwartalniku Szkoła Nawigatorów nr 26 – „pruskim”

Gabriel Maciejewski prezentuje najnowszy – zapowiadany jako ostatni numer kwartalnika Szkoła Nawigatorów. Ten numer kwartalnika poświęcony jest Prusom. Szkoła Nawigatorów nr 26 – REX BORUSSORUM – KRÓL PRUSAKÓW (numer kwartalnika poświęcony Prusom – „pruski”) Wydawnictwo Klinika Języka, Szczęsne 2020 r. Spis treści 1. Wacław Grzybowski, Od władztwa zakonu teutońskiego w Prusach do protestanckich Prus Książęcych – natura zmian 2. Wojciech Lipski. Wpływy luterańsko-pruskie na obyczajowość polskiego odrodzenia 3. Fryderyka Zofia Wilhelmina Hohenzollern von Brandenburg, margrabina Bayreuth. Pamiętniki. Fragmenty 4. Bernt Engelmann. Najbardziej niewolniczy kraj Europy 5. Gabriel Maciejewski. Król Fryderyk i bitwa pod Zorndorf 6. Ignacy Schiper. Handel Żydowski w zaborze pruskim 7. Grzegorz Kucharczyk. Jak ominąć cenzurę? Stereotypy jako instrument gry polskich wydawców i autorów z pruską cenzurą w XIX i XX wieku. 8. Ewa Rembikowska, Banki Rzeszy i finansowanie szowinizmu niemieckiego 9. Wojciech Kossak. Pierwsza wizyta cesarza Wilhelma II w mojej pracowni 10. Bartosz Biesiacki. Football w Niemczech i początki Borussii Dortmund

3 komentarze

  1. Szkoda, że ostatni ale było warto! Serdecznie dziękuję i liczę w przyszłości na coś podobnego, jak nie w tej, to może w innej formie, bo gdzie indziej człowiek może się spotkać z rzeczywistością?

     

  2. Seria najlepsza na świecie!!! Gdybym wygrała w totka dostałby Pan transzę na realizację swoich projektów. Gratuluję i serdecznie pozdrawiam!

  3. Domniemywam, że namordnik Starego Fryca ma chronić innych przed prusackimi wyziewami?

Dodaj komentarz

Dane widoczne w formularzu zostaną zapisane w bazie portalu wraz z adresem IP komputera oraz podpisem przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo na stronie Polityka prywatności.