Gabriel Maciejewski i dr Szymon Modzelewski o kwartalniku Szkoła Nawigatorów nr 22 – Oпричнина

Gabriel Maciejewski rozmawia z redaktorem naczelnym kwartalnika Szkoła Nawigatorów dr Szymonem Modzelewskim o najnowszym 22 numerze kwartalnika poświęconego stosunkom rosyjsko-brytyjskim.

5 komentarzy

 1. Interesujace i jak dla mnie odkrywcze, duzy plus.

 2. Nawigator jest świetny! Barwo Szymonie 🙂 Kurczę, dużo bym dała za całego czytanego nawigatora 🙂

 3. Może Anglicy skonsolidowali metody Wenecjan i Wikingów i przetestowali je w Rosji a wcześniej próbowali na Litwie, ale niewątpliwie Rotszyld rozkręcił ten biznes 10-cio krotnie.

  W tym znaczeniu słowo „Anglicy” jest nieprecyzyjne, bo tak na prawdę tyczy się przede wszystkim nie tyle Londyńczyków co samych handlarzy z londyńskiego City a dzisiaj City+Canary Wharf(prywatne city Rotszylda).

  Mnie podoba się, że docieracie do prawdziwych inspiratorów i twórców. Podejrzewam, że komunizmu wcale nie stworzył Marx i Engels. Podobnie jak protestantyzmu nie wynalazł Luter. Sądzę, że jeśli są inwestorzy gotowi zainwestować w jakąś hucpę to takich ideologicznych krętaczy, aktywistów jest zaraz na pęczki.

  Tak zastanawiam się, czy w ogóle można mówić o jakichś premierach brytyjskich nawet Żydzie Disraeli. Uważam, że to są  nie decydenci tylko egzekutorzy już nie mówiąc o tym, że Iwan Groźny bardzo prawdopodobnie 3x zmieniał skórę.

 4. Najlepiej gdyby czytał to Wołoszański. Zamiast pitolić o tych premierach, ministrach spraw zagranicznych, wodzach i dowódcach w końcu wymówiłby nazwiska prawdziwych sprawców.

 5. Właśnie a co na te rewelacje ma do powiedzenia pan Budzisz?

Dodaj komentarz

Dane widoczne w formularzu zostaną zapisane w bazie portalu wraz z adresem IP komputera oraz podpisem przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo na stronie Polityka prywatności.