Pytania, uwagi, propozycje

W tym miejscu mogą Państwo porozmawiać o portalu, zadać pytanie dotyczące jego funkcjonowania, przedstawić swoje uwagi i propozycje.

Jako osoba odpowiedzialna za technikalia będę tutaj zaglądał.

Aquilamagna

33 komentarze

 1. Jak sobie zaprenumerować powiadomienia? Czy się nie da?
  Na razie zrobiłam zakładkę.
  pozdrawiam
  M.

 2. Ja mam jedną uwagę – super, że jest ten portal!

 3. Pani Marylo, poczty nie rozsyłamy, natomiast jest dostępny tzw. kanał RSS, w którym pojawiają się nowe wpisy – pomarańczowa ikonka w… prawym górnym rogu.

  Jeśli używa Pani np. Firefoksa, jest w nim „odbiornik” tego kanału wbudowany. Jeśli natomiast Google Chrome, to trzeba doinstalować rozszerzenie. np. RSS Feed Reader

  A na Androida na przykład Feedly

 4. A jeśli ja mam Opera?

 5. No to jestem. Banner na coryllus.pl prowadzący do tej strony.

 6. Po dodaniu rozszerzenia RSS Feed Reader będzie miał takie uprawnienia: 1. ” odczyt i zmiana wszystkich Twoich danych na otwieranych stronach.” 2. „Wyświetlanie powiadomień”

  https://chrome.google.com/webstore/detail/rss-feed-reader/pnjaodmkngahhkoihejjehlcdlnohgmp

  Nie podoba mi się pkt. 1.  rozszerzenia.

 7. No to nic dla mnie.
  Zostaje zakładka.
  Dzięki
  M.

 8. Za coryllus.pl odpowiada MrWhite w ramach swojego mocno ograniczonego czasu.

 9. Witam.
  Gratulacje. Mogą być uwagi co do treści które się tu ukażą? Propozycje rozmów z ciekawymi ludźmi, bądź autorami?
  Pozdrawiam

 10. Wrzuciłem tekst na otwarcie. Zaraz napiszę coś dłuższego.

 11. Mogą być uwagi co do treści które się tu ukażą? Propozycje rozmów z ciekawymi ludźmi, bądź autorami?

  Jak dla mnie mogą, byle tylko były to propozycje, a nie dyskusje, bo wątek ma przede wszystkim rozwiązywać problemy. No i nie ma gwarancji, że Coryllus tu będzie zaglądał, a jego stosunek do podpowiadania wszyscy Państwo znają. 🙂

 12. Nie chodzi podpowiadanie bo sam sobie świetnie daje radę ale o „prośby czytelników” i tak na ja na przykład chętnie obejrzałbym rozmowę autora z wydawcą na temat powodów i okoliczności towarzyszących pojawieniu się „Zielonych rękawiczek.”
  Pozdrawiam

 13. PGR to doskonały pomysł. Życzę sukcesu.

  PS Ponieważ czytam też komentarze (dotychczas np nebraska, eska, valser, betacol, i inni bywają tylko na jednej z dwóch dotychczas istniejących stron) nie pozostaje mi teraz nic innego, niż zaglądanie na trzy (3) – SN, C i PGR. Od przybytku głowa nie boli, ale na razie innej możliwości nie ma.

 14. Czy PGR bedzie funkcjonowal na zasadach podobnych jak na portalu  Szkola Nawigatorow, gdzie kazdy moze dodawac swoje tresci? I jezeli tak, to na jakich zasadach? Pozdrawiam i gratuluje nowego portalu! Trzymamy kciuki!

 15. Oprócz meritum cieszy oko witryna zrobiona schludnie i przejrzyście… w przeciwieństwie do witryny „Szkoły nawigatorów”,  która kojarzy się – z powodu kolorystyki i stylistyki – z papeterią i publikacjami ambasady przy dawnej ulicy Suchej w WW.

 16. Czy PGR bedzie funkcjonowal na zasadach podobnych jak na portalu  Szkola Nawigatorow, gdzie kazdy moze dodawac swoje tresci?

  Nie. Rzecz wyłożył Gospodarz raczej dosadnie w tym artykule.

 17. witryna zrobiona schludnie i przejrzyście… w przeciwieństwie do witryny „Szkoły nawigatorów”

  Broniłbym od strony technicznej Szkoły Nawigatorów, która jest żmudnie zaprogramowana niemal od podstaw, co w niektórych okolicznościach może okazać się dużą zaletą. PGR zaś jest nadbudowany na gotowych projektach i dziedziczy tak ich zalety jak i wady. Zyskiem jest to, że mógł powstać w mniej niż miesiąc.

  W każdym razie cieszę się, że się podoba.

 18. Strona super, prosta i funkcjonalna – do tego bardzo dobrze zachowuje się na komórce, co jest dla mnie olbrzymią zaletą, bo coraz częściej tak właśnie czytam…
  Logo i nazwa świetne 😀

  Dzięki wszystkim którzy się przyczynili!

 19. Fajnie by było, gdyby linki otwierały się w nowej karcie. Ale i tak jet świetnie 🙂

 20. Które linki, pani Mario?
  Dobre praktyki są takie, żeby wymuszać na odwiedzającym stronę jak najmniej. Otwieranie linku w nowej karcie jest takim wymuszeniem, podczas gdy normalnie każdy może sam zdecydować klikając np. środkowy klawisz myszy (lub kółeczko) zamiast lewego albo klikając prawy klawisz i wybierając „Otwórz w nowej karcie”.

 21. Jakie wymuszenie?! to wygoda.

 22. Negatywnie oceniam wyłącznie oprawę graficzną SN, a w zasadzie jedno: kolorystykę. Ten jasnoniebieski… nie dokończę zdania, bo poleci zarzut  o zoologiczny anty ten, tam, no… No kurczę, dlaczego ona jest w barwach tego hajmaciku? Rycina z rybą jest znakomita, posra część tekstów wartościowa, ale ten niebieski… Chyba każdy inny kolor będzie lepszy, z może proszę spróbować zmieniać okresowo lub okazjonalnie tylko to, co obecnie jasnoniebieskie?

 23. może proszę spróbować zmieniać okresowo lub okazjonalnie tylko to, co obecnie jasnoniebieskie

  Rozumiem, jednak w SN jestem tylko szarym użytkownikiem. Twórcą jest tamtejszy parasolnikov (nick).

 24. jak (do kogo) można przesłać film do ewentualnej publikacji?

 25. jak (do kogo) można przesłać film do ewentualnej publikacji?

  Myślę, że zrobimy jakąś skrzynkę w tym celu. Na razie chyba pozostaje pisać na adres Coryllusa dostępny na jego blogu. Jeśli się jest pewnym, co się robi. 😉

 26. maniera 'GM o książce…’ prosi się o podobne wejścia 'qwerty o Postanowieniu/Orzeczeniu/….’ i chyba dojrzewam do takiego wejścia – jak Gospodarz zezwoli

 27. nie działa strona coryllus.pl basnjakniedzwiedz

   

 28. Witam.

  Mam pytanie odnośnie linkowania PGR na Twitter. Jeśli linkuję coś z You Tube to na TT widać okienko z fotką, która zachęca do kliknięcia. Jeśli linkuję z PGR to jest tylko goły link. Można coś z tym zrobić?

 29. Świetna strona i warta polecania w sieci poprzez np. syndykacje RSS lub Atom, ale u Was coś nie działa. W miarę prawidłowo wyświetla RSS tylko Firefox. Nie można używać w Chrome, Operze i na stronach WWW. Walidator wskazuje na błąd, prawdopodobnie pliki .xml na serwerze nie posiadają prawidłowych uprawnień i nie można ich odczytać.

  http://www.feedvalidator.org/

 30. Witam.

  Byłem na nowej ziemi w latach 1986-1988

  pozdrawiam

Dodaj komentarz

Dane widoczne w formularzu zostaną zapisane w bazie portalu wraz z adresem IP komputera oraz podpisem przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo na stronie Polityka prywatności.