Rola Towarzystwa Jezusowego w obronie i krzewieniu wiary na Kresach Rzeczypospolitej

Referat opracowała i wygłosiła lek. stom. Anna Pruska – Wiszniowska: „Rola Towarzystwa Jezusowego w obronie i krzewieniu wiary na Kresach Rzeczypospolitej” Konferencja historyczna z cyklu „Jedynie prawda jest ciekawa” Kresy źródłem siły i potęgi Polski.Część 1 – Kresy Wschodnie Organizatorzy: Centrum Edukacyjne Powiśle, Kanały YouTube: CEPowisle i Polskie Sprawy oraz Stowarzyszenie im. Bpa Kajetana Sołtyka w Warszawie Całość konferencji: https://www.youtube.com/watch?v=0TkQF…

Tagi:
 

Jeden komentarz

 1. Zgadzam się z tą diagnozą odnośni Litwy jako Indii „tyle tysięcy katolickiego ludu bez pasterzy. tylu chwiejnych w wierze, którzy przeszliby do kościoła katolickiego, gdyby tylko przybył tu, który z naszych. Nie szukajmy Indii Wschodnich i Zachodnich, tutaj mamy Indie prawdziwe – Litwę i północ”.

  Zaraz przypominają mi się ci dzisiejsi misjonarze życia konsekrowanego, którzy jeżdżą na Daleki Wschód nawracać Chińczyków, bo tam kult materialnego sukcesu, aborcja itd.

  Według mnie zanim zaczniesz ekspandować to zrób porządek na własnym  podwórku.

  Odnośnie aborcji tutaj dobrze widać gdzie są największe ogniska zapalne amoralności:

  https://ordoiuris.pl/pliki/dokumenty/Miedzynarodowa_Klasyfikacja_Ochrony_Zycia.pdf

  A co począć z tymi dzisiejszymi Jezuitami to nie wiem. Nie mówię, że wszyscy, ale słyszę tu i tam, że czołówka tego zakonu to jakieś homoseksualne lobby, że Jezuici za czasów Skargi a dzisiejsi to zupełnie co innego.

Dodaj komentarz

Dane widoczne w formularzu zostaną zapisane w bazie portalu wraz z adresem IP komputera oraz podpisem przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo na stronie Polityka prywatności.