G. Maciejewski o: Emmanuel Małyński – Nowa Polska. Reforma agrarna przeciw własności prywatnej

Gabriel Maciejewski prezentuje najnowszą książkę, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Klinika Języka, po raz pierwszy wydanej po polsku a której autorem jest (Marek) Emmanuel Małyński pt.: Nowa Polska. Reforma agrarna przeciw własności prywatnej.

8 komentarzy

 1. Bomba! Już się mi spodobała ta książka.

 2. To jest czas, aby  wrócić do Indnian

 3. Zapowiada się na ciekawą pozycję.

 4. co do Piłsudskiego to Małyński miał (niestety) rację

 5. Świetne kawałki…

 6. Polacy chcieliby wiecznie żyć w latach płodnych, ale zapominają o zmienności, którą dawno dawno temu Żydzi wykorzystali w Egipcie i wykorzystują po dzień dzisiejszy. Wtedy to był Józef a teraz bankierzy i ich proletariackie ekspozytury. Wtedy były to naturalne zmiany obecnie nawet jeśli nie naturalne to można je wyreżyserować.
  Izrael tak bardzo chce Iran zmieść z powierzchni ziemi pewnie dlatego, że ci Szyici posiadają wiedzę o Żydach, o której omamieni Sunnici i reszta świata nawet nie marzy. Chrześcijaństwo w tej sprawie obudziło się dopiero po ponad tysiącu lat i to przebudzenie stało się początkiem końca katolicyzmu. Taki jest los organizacji jawnych w starciu z tymi niejawnymi lub pół-jawnymi.

  Obecnie Episkopat Polski traktuje te odwieczne zagrożenia i symptomy w sposób sterylny a w sprawach gospodarczych jest otwarty więc katolicy nie wiedzą co mają myśleć skoro wielu hierarchów bardziej wierzy w państwo, owoce konkordatu i święty spokój niż w Boga.
  Byłem ostatnio na mszy w archikatedrze i kazanie było bardzo dobre, ale pomyślałem sobie czy aby nie za późno na takie pouczenia. Oczywiście indywidualnie nie koniecznie jest za późno, ale zbiorowo?

 7. Jeszcze nie zacząłem czytać. Za dużo pisania. Dlatego wdzięczność za cytaty międzyoczne i szczękowe. Super.

 8. no kapitalne stwierdzenia Emanuela Małyńskiego: … Piłsudski wziął pod uwagę wszystko poza pewną nieprawdopodobną i nieprzewidywalną okolicznością. Tą mianowicie, że Francja i Anglia – działając przeciwko swemu bezpieczeństwu i w zaskakującej sprzeczności ze swoimi najoczywistszymi interesami – będą pragnęły utrzymać terytorialna integralność państwa żydowsko – sowieckiego. ”

  Sami Angielczykowie i Francuziki wtedy nie spostrzegli się, że strzelają sobie w kolano, wystarczyło że minęło 30 lat tego zbudowanego przez nich żydowsko – sowieckiego państwa, a ono samo zaczęło im rozmontowywać  ich „stary, dobry, dochodowy” system kolonialny.

Dodaj komentarz

Dane widoczne w formularzu zostaną zapisane w bazie portalu wraz z adresem IP komputera oraz podpisem przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo na stronie Polityka prywatności.