Obszerna relacja z Pierwszej Konferencji Latającego Uniwersytetu Leszczynowego w Tłokini

Obszerna relacja wideo z Pierwszej Konferencji Latającego Uniwersytetu Leszczynowego w Tłokini koło Kalisza Temat przewodni: Nacjonalizm – Krytyka i afirmacja postawy Miejsce spotkania: Pałac Tłokinia pod Kaliszem, 8 grudnia 2018 r. Relacja zawiera prawie 2,5 godziny z trwającej ponad 9 godzin konferencji. Na konferencji referaty wygłosili: dr hab. Krzysztof Kaczmarski – Rzeczpospolita Wielkiego Narodu – koncepcje geopolityczne Adama Doboszyńskiego Marek Budzisz – Awans Rimlandu. O nowej geografii politycznej świata w myśli rosyjskich elit oraz konsekwencjach dla relacji z Unią Europejską prof. dr hab. Piotr Tryjanowski – Zwierzęta zamkowych zakamarków. Jak zamki ukształtowały naszą przyrodę prof. dr hab. Grzegorz Kucharczyk – Niemcy – kraj rewolucji. Od reformacji do roku 1968 dr Andrzej Gliwa – Niewola brańców tatarskich z ziem południowo-wschodnich Rzeczpospolitej w XVII wieku: doświadczenie przemocy i jego konsekwencje w postaci zespołu stresu pourazowego Piotr Kalinowski – Banknotowa dyplomacja Rzeszy Prowadzący – Gabriel Maciejewski, Organizator: Wydawnictwo Klinika Języka.

Jeden komentarz

  1. Na takich imprezach powinno być przynajmniej z 5 biskupów.

    Zapomnijcie o reprezentacji z kół państwowych, zdradzieckich czy nawet tych endeckich.

    To co mówicie ich wszystkich kompromituje.

    W/g mnie Dmowski i ta jego Endecja to wariant podobnie wyhodowany na Zachodzie w razie jakby wariant państwowców Piłsudskiego załamał się lub nie wypalił. Niby hodowany we Francji, ale idealnie układający się z polityką niemiecką, która z Europy Środkowo-Wschodniej chce właśnie zrobić takie jedno wielkie etnos, gdzie Haydn i Brahms to muzyka klasyczna a Moniuszko to tylko jakiś folklor, o którym wiedzą jedynie Polacy i może Wenezuelczycy.

Dodaj komentarz

Dane widoczne w formularzu zostaną zapisane w bazie portalu wraz z adresem IP komputera oraz podpisem przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo na stronie Polityka prywatności.