Gabriel Maciejewski – Nie Do Rzeczy

Najnowszy felieton Gabriela Maciejewskiego inspirowany lekturą najnowszego numeru tygodnika „Do Rzeczy” – nr 19/321 6-12 maja 2019

10 komentarzy

 1. Z video: „to jest wielka sztuka zestarzeć się ładnie. Trzeba kontrolować ten proces mniej więcej od 45 roku życia, bo jak się tego nie zrobi, puści samopas to wychodzą takie rzeczy” – tygodnik Lisickiego – „dlaczego to się tak nazywa trudno dociec. Paweł Lisicki nie jest drogowskazem dla kogokolwiek”.

 2. 7,50 za gadzinówę to jest  argument nie do zbicia kiedy porównujemy cokolwiek do Szkoły Nawigatorów . Wniosek jest prosty ; o podniesieniu poziomu publicystyki nadal nie ma mowy .

 3. Pań Łysiak Jeszcze za tzw. komuny-nieboszczki uzewnętrzniał swoje antyklerykalne forbie. Dla mnie czymś odstręczającym był rozdział ksiażki „MW” dotyczący hiszpańskiej Guerilli w czasie Napoleońskiej okupacji. Opis aż roi się or epistetów pod adresem hiszpańskich mnichów, ich rzekomej tzw. „ciemnoty” i fanatyzmu. Czytając to za pierwszym razem – jakoś nie zwróciłem na to wszystko uwagi, byłem wówczas „pod urokiem” pana łysiaka. No, ale z biegiem czasu dostrzegłem toto i zaczałem sie mocno zastanawiać. Czy takie „wtrety” nie były „po linii” PZPR-u albo nawet Towarzystwa Krzewienia Kultury Świeckiej? Czy aż tak się te „wstawki” różniły od komuszych nagonek? A teraz – proszę, proszę, „Do Rzeczy”, „ultra-partriotyzm-tzw.-prawicowy”, no sam cymes.

 4. Pogadanka kapitalna  !!!

  Wlasnie tak m.in. rozp*******ne sa nasze budzetowe pieniadze… przez takie  NIELOTY  jak ten caly  Lisicki i takie rozne  MATOLY jak te rozne komudy czy kopry… i potem takie DEBILE ze soba  deliberuja… sie wspieraja… i tak wciskaja CIEMNOTE  narodowi  !!!  Nie ma zadnej kontroli administracji panstwowej i bata na takie defraudowanie publicznego grosza przez te wszystkie  PIJAWKI przyssane do etatow  i koryta panstwowego  !!!

  Jestem przekonana, ze znaczna czesc Polakow ma tego swiadomosc… jest to rzeczywiscie smutne… ale z drugiej strony  SZCZESLIWIE  mamy NAJLEPSZY  KWARTALNIK  SN  w Polsce na wyciagniecie reki… poza tym ten lisiewiczowy ciemnogrod w „odrzeczy” czy „wsieci”… czy ten caly dety „gapol”  Sakiewicza  toto nie ma zadnych szans przetrwania  !!!

  … toto zdycha… i  MUSI  zdechnac  !!!

 5. @Paris:

  Obawiam sie, że Pani sie myli – niestety. Wszystkie te „ultra-hurra-patriotyczne” bzdety nie przetrwałyby bez kroplówek w postaci dotacji. sKORO DOSTAJA, TO ZNACZY ŻE JEST SPONSOR, SKORO JEST SPONSOR I NADAL PŁACI – TO ZNACZY ŻE SPONSOROWANY WYPEŁNIA SWOJĄ ROLĘ. nIE WIERZĘ W NIEKOMPETENCJE DYSPONENTÓW PIENIEDZY, CHOCBY I RZĄDOWYCH DYSPONENTÓW BUDŻETOWYCH PIENIEDZY. tO SĄ MADRZY LUDZIE. tYLE, ŻE MAJA INNE OD NASZYCH – KRYTERIA.

 6. @ Piotr Kozaczewski,

  Nie,  Panie Kozaczewski… wprost przeciwnie – to ja mam racje w tej kwestii  !!!

  To sa ludzie przestraszeni,  zaklamani,  cyniczni manipulatorzy,  takze  glaby kapusciane, ktore za „judaszowe srebrniki” gotowi sa na rozne bezecenstwa,  kosztem drugiego czlowieka, rodaka, obywatela…

  … „madrosc” tych ludzi  ma „krotkie nogi”  !!!

 7. @Paris:

  Ci „tfurcy” – być może są tacy, jak Pani pisze, ale to nie oni są, moim zdaniem, problemem. Problemem są, moim zdaniem, ich SPONSORZY, zwłaszcza ci RZĄDOWI, którzy płacą tym „tfurcom” z budżetowych, czyli NASZYCH, pieniedzy. A tego, obawiam się, nic w najbliższym czasie, nie zmieni. Czy PiS, czy PO, czy cokolwiek innego pochodzącego z Magdalenki, czyli od  ś.p. generała Kiszczaka …

 8. Wydaje mi się, że Łysiak w pewnym momencie został zwerbowany.

  Zdaje się nie był tak upolityczniony jak obecnie.

 9. Ktoś kiedyś powiedział aby nie czytać treści napisanych przez kogoś kto kupuje atrament na beczki.

 10. Skromny i cichy Coryllus przez początkowe 4 min (/14) stara się nas przekonać, że jest czytany przez felietonistów pogardzanego przez siebie pisma DoRzeczy i na dodatek inspiruje ich. Ja rozumiem, że to jest satysfakcja, wiadomo, każdy ma jakieś deficyty, ale to nudne i jednak żenujące.

Dodaj komentarz

Dane widoczne w formularzu zostaną zapisane w bazie portalu wraz z adresem IP komputera oraz podpisem przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo na stronie Polityka prywatności.