Gabriel Maciejewski o książce – Pitawal Łódzki

Gabriel Maciejewski prezentuje książkę Kazimierza I Justyny Badziaków: Pitawal Łódzki. Jest to pierwsze dla Łodzi i regionu całościowe opracowanie o charakterze pitawalu dokumentacyjnego. Główny nurt rozważań podejmowanych w książce koncentruje się na obszernym opisie trzynastu wybranych procesów karnych z pierwszej połowy XX wieku

3 komentarze

 1. musi Pan wiecej jesc i nie przejmowac sie tak rynkiem ksiazki.

 2. a ta jarmułka na półce to w gratisie?

 3. Bynajmniej – kosztuje 34 zł

  do Korneliusz
  „Od jarmułki do krzyża” – Jean-Marie Elie Setbon
  Od jarmułki do krzyża – opis wydawcy
  Niesamowita historia nawrócenia ultraortodoksyjnego rabina i chabadzkiego Żyda w jednej osobie!
  To opowieść, która odsłania przed nami drogę wiary człowieka, w którym przez wiele lat rozgrywał się wewnętrzny, z pozoru nie do pogodzenia, konflikt: być Żydem i jednocześnie miłować Chrystusa!
  Jean-Marc Setbon staje się Jean-Marie Élie Setbon. Jego przemiana nie jest wolna od cierpień, które jedynie prawdziwa Miłość może pomóc przetrwać. Miłość ta nosi konkretne Imię. Jest Nią sam Jezus – zgorszenie dla Żydów i szaleństwo dla pogan!

Dodaj komentarz

Dane widoczne w formularzu zostaną zapisane w bazie portalu wraz z adresem IP komputera oraz podpisem przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo na stronie Polityka prywatności.