Gabriel Maciejewski (Coryllus) – kwartalnik Szkoła Nawigatorów

Gabriel Maciejewski (Coryllus) prezentuje kwartalnik Szkoła Nawigatorów, wydawany przez wydawnictwo Klinika Języka, którego autorami są blogerzy i komentatorzy portalu szkolanawigatorów.pl i coryllus.pl
Kwartalnik ukazuje się od 2013 roku.
„(…) Pomysł, by stworzyć ten periodyk, przyszedł mi do głowy latem (2013 r.), kiedy zorientowałem się, że blogosfera nie daje szansy niezależnym autorom, którzy mieliby ambicje wykraczające poza standardowe narzekanie na bieżącą politykę lub rozsnuwanie spiskowych pajęczyn nie konfrontowanych z rzeczywistością.
Pomyślałem więc o periodyku, w którym autorzy tacy – z założenia niemający nic wspólnego z autorami określanymi, nie wiadomo dlaczego, słowami „dziennikarze” lub „publicyści” – mogliby drukować swoje teksty.
(…) zaczynamy więc od kwartalnika, pisma autorów wolnych i samodzielnych, pod tytułem SZKOŁA NAWIGATORÓW.(…)”.
Gabriel Maciejewski (ze wstępu do numeru 1 – grudzień 2013 r.)

Jeden komentarz

 1. Katolicki numer specjalny ma  całkiem ciekawe teksty . Szymon Modzelewski szczególnie zaskakuje artykułem Aleksandryjscy Rotschildowie i żydowska rewolta . Tu można mocno się zdziwić co i dzięki czemu zaszło a zwłaszcza za jakie  pieniądze . Kto partycypował w koszty zabawy i jej skutki .Czym się to skończyło a właściwie co zostało dzięki chciwości ludzkiej zapoczątkowane i trwa po dziś dzień ,to trzeba zobaczyć ,przeczytać w tym artykule  .

  Podobnie ciekawy jest artykuł Bułgaria . Od heretyków do katolików . Ta historia pokazuje jak może zafunkcjonować herezja nie tylko dla ułatwienia pewnych interesów wśród gangsterów finansowych ale też jak może zniszczyć silne  państwo . To zajmująca historia nasuwająca analogię do upadku Węgier czy rewolucji protestanckiej .

  Szymon Modzelewski w  tych dość krótkich tekstach pokazał te dwie sprawy na wysokim bo logicznym i merytorycznym poziomie  . Przyjemnie się to czyta ,jak też przyjemnie też słucha się jego pogadanek na  PGR

  Można też mieć dobrą rozrywkę intelektualną dzięki artykułom poświęconym katarom albo bankowości templariuszy a już kompletnie zaskakujący jest  tekst  o rewelacjach filozoficznych i światopoglądowych pt.Dziedzictwo Szkoły z Salamanki . Zwłaszcza kwestie  finansów i kształtowania ceny ,wbrew zakładanym odgórnie naiwnym poglądom .

  Przy czytaniu artykułu Juliusza Wronowskiego i przedostatniego tekstu Romana Zawadzkiego poczułem się jak bym czytał pismo stricte naukowe jednak z kursem na inną naukę niż dziś uprawiana  .

  Ostatni tekst o szukaniu pomocników dla  Św.Ignacego Loyoli to już majstersztyk dewastowania emocji blogerów i ich publiki .

  Teksty poświęcone  kościołowi w Polsce powodują ,że nawet  jeśli wszystko leży to i tak  jest  komu zawierzyć .

  Fragment książki ”Dekret  kasacyjny z roku 1819” pokazuje  wartość tej książki i kulisy zwalczania klasztorów w Polsce i co z tego po dziś dzień mamy .

  Jak dla mnie ,to rewelacyjny numer kwartalnika .

Dodaj komentarz

Dane widoczne w formularzu zostaną zapisane w bazie portalu wraz z adresem IP komputera oraz podpisem przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo na stronie Polityka prywatności.