Marsz i Apel Pamięci przy Krzyżu oraz Pomniku Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010

Miałem ogromne trudności w przedostaniu się w dotychczas odwiedzane przeze mnie miejsca w trakcie poprzednich miesięcznic, mimo posiadania wejściówki i legitymacji prasowej nie chciano mnie wpuścić jak również innych znajomych dziennikarzy (prawicowych!). Tłumaczono, że jest bezpośrednia transmisja i tyle, mimo próby interwencji, za pośrednictwem ochrony, u Anity Czerwińskiej na nic się to zdało – po prostu nas olała.
Dopiero spryt i upór pozwolił mi przemknąć się na czoło Marszu i w efekcie nagranie na Placu Piłsudskiego, przy pomniku Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010, zostało zrobione w bezpośredniej bliskości VIP’ów. Minusem było to, że nie mogłem skorzystać ze statywu stąd przepraszam za „trzęsący się” obraz.
No ale najważniejsze, że nikt (poza TVP) nie ma nagrań z takiej odległości…

Nagrania dokonano dla portalu: prawygornyrog.pl

2 komentarze

  1. Brawo, Panie Michale!

  2. Michale, dzięki za dobry dokument z marszu i z placu. Ja Tobie w podzięce prześlę zrobiony przez siebie filmik, gdzie Ty jesteś w pracy reporterskiej… Tobie też się coś należy za te trudy…

    Moi znajomi też mieli trudności z dostaniem się do katedry i potem na marsz, choć jedna z tych osób miała przepustkę, też jej nie wpuszczono.  W rezultacie wszyscy oni po raz pierwszy (a to był teraz ostatni marsz!) nie mogli uczestniczyć w marszu… Wrócili do domu strasznie zawiedzeni…

    Pozdrawiam

    Ewa

Dodaj komentarz

Dane widoczne w formularzu zostaną zapisane w bazie portalu wraz z adresem IP komputera oraz podpisem przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo na stronie Polityka prywatności.