Pogadanka o rynku książki

To miała być gawęda Gabriela Maciejewskiego o książce „Wojny Czyngis Chana” Wacława Zatorskiego a wyszło o czytelnictwie książek…

7 komentarzy

 1. „ludziom się wydaje”

  Ludziom nic się nie wydaje… wiecie rozumiecie  🙁

 2. Nie można napisać żartu, ani zgryzliwosci, ani niczego. Na żywo znajomi wiedzą ze prowokuję i wynika z tego rozmowa. W necie – hejt. Ale dlatego ze każdy w zasadzie jest zainteresowany tylko albo hejtem, albo utwierdzeniem się we własnej (dowolnej opcji) opinii.
  Nie wiem co w papierowej prasie. Nie korzystam.
  .

 3. I na wszystko – Żydzi.
  Bo dobrze ich naśladować, bo winni wszystkiemu.
  Ziieeeew
  .

 4. Witam.
  Z tymi zakupami bibliotek to nie jest tak do końca, że wszystkie z rozdzielnika. Są wytyczne i rekomendacje na tzw. „przejrzeniówkach” ale, przynajmniej w Warszawie, kierowniczki bibliotek mają sporą autonomię. Jedynym ograniczeniem jest narzucony dystrybutor (jeden lub dwóch) i preferencyjne zapytania czytelników. Każda biblioteka ma stały skład czytelniczy. Innym czynnikiem jest fakt, że to głównie kobiety, bo to kobiety w zdecydowanie przeważającej części są kierowniczkami bibliotek, dokonują zakupów. Siłą rzeczy literatura 'stricte’ męska ma mniejsze szanse zakupowe. Taki klimat, ale z tym rozdzielnikiem to jednak przesada.
  Pozdrawiam

 5. Aby ludzie mówili (pisali) na forum brutalną prawdę w oczy różnym takim Gadowskim bez obawy że spotkają ich za to szykany, trzeba by najpierw przywrócić tych których się wcześniej za to zabanowało. Inaczej to tylko ułuda i obłuda.

 6. Oczywiście, samą tu mamy obłudę, tytko ty jeden jesteś czysty in universo

 7. Opisałem ogólnie pewne zjawisko które realnie istnieje i jest przeszkodą w realizacji ideałów o których mówisz. Nie zamierzam sprowadzać tego na poziom wymiany osobistych docinków.

Dodaj komentarz

Dane widoczne w formularzu zostaną zapisane w bazie portalu wraz z adresem IP komputera oraz podpisem przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo na stronie Polityka prywatności.