Gabriel Maciejewski i prof. Dariusz Adamczyk: Arabskie srebro w czasach Mieszka I. Potrzeby …

Gabriel Maciejewski i prof. dr hab. Dariusz Adamczyk rozmawiają o wykładzie: „Arabskie srebro w czasach Mieszka I. Potrzeby rynku, fiskalny instrument czy symboliczny kapitał władcy?”. Pałac Romantyczny, Turzno, 19 października 2019 r. „LATAJĄCY UNIWERSYTET LESZCZYNOWY” IV Konferencja Wydawnictwa Klinika Języka w Turznie koło Torunia

4 komentarze

  1. Interesujące jest też to, co wspomniani Wikingowie uczynili z tymi 60 milionami monet? Zapewne coś tam zakupili, ciekawo od kogo i za jaką część owych monet?

     

  2. I na co potem te monety zostały przetopione

  3. Zapewne na jakieś ozdoby i figurki bożków, ewentualnie trzeba czekać na znaleziska tych monet lub srebra pochodzącego z Anglii, w innych częściach Europy, być może chłopaki z Skandynawii kupowali coś(co?) od kogoś(kogo?), za wspomniane srebro.

  4. Kawał dobrej roboty! Pomaga ,,nawracać,, wierzących w starą wiedzę

Dodaj komentarz

Dane widoczne w formularzu zostaną zapisane w bazie portalu wraz z adresem IP komputera oraz podpisem przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo na stronie Polityka prywatności.