Sławomir Suchodolski – Uwagi o etatyzmie i gospodarce pod rządami Piłsudskiego i sanacji 1926-39

Sławomir Suchodolski na konferencji historycznej: Piłsudski i sanacja – mity a prawda historyczna. Organizatorzy Konferencji: Stowarzyszenie im. Bpa Kajetana Sołtyka oraz Centrum Edukacyjne Powiśle w Warszawie. Konferencja miała miejsce w Warszawie 12 maja 2018 r. w budynku PASTA przy ul. Zielnej 39

2 komentarze

 1. Bardzo interesujące!

  Tutaj nam o IV RP a to jest II RP bis.

  Ludzie kochani, co za hańba i wstyd. To nie może być, że sami bez dyrektyw z zewnątrz tak się sami ekonomicznie upadlali.

  Widać, że to co robili to przygotowywali się do przyjęcia komunistów – wszystko aż do wybuchu wojny szło zgodnie z planem.

  Dla mnie ten rząd II RP bardzo przypomina rząd Czang Kaj-szek-a – tacy narodowi-socjaliści i paradoksalnie zostali wyrżnięci przez komunistów z korzyścią dla Chin kontynentalnych. Dla mnie Czang tak samo jak Piłsudski to jeden z wielu pionków stawianych na czele państw mniej ważniejszych – daje im się do zabawy socjalizm i to innym mocarstwom już wystarcza, bo w praktyce będą się sami staczać za sprawą etatyzmu.

  Niestety u nas komuniści nie zrobili porządku tak jak w Chinach, ale jedni i drudzy dobrze pamiętają, że przejęli władzę na skutek działań innych mocarstw zainteresowanych tylko niestety dla nich Mao wymknął się im spod kontroli.

  Hańba tym etatystom i zdrajcom! I ja mam ubolewać nad zbrodnią katyńską? Chińczycy już dawno nie pamiętają gdzie leżą tych miękkich-socjalistów kości. Zaorać. Wpuścili otępiały polski naród pod koła ciężarówki z żwirem.

  Zamiast zatrudniać się do brytyjskiego wywiadu ktoś powinien jechać do Londynu i tych sku******* wystrzelać.

Dodaj komentarz

Dane widoczne w formularzu zostaną zapisane w bazie portalu wraz z adresem IP komputera oraz podpisem przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo na stronie Polityka prywatności.