Juliusz Wnorowski i Piotr Jamski o książce: Ratownictwo Dzwonów 1915-1921

Rozmowa Juliusza Wnorowskiego (Kamiuszka) z Piotrem Jamskim o książce: Ratownictwo Dzwonów 1915-1921. Inwentaryzacja dzwonów pochodzących z dawnych ziem Rzeczypospolitej ewakuowanych przez władze rosyjskie. Materiały do dziejów ludwisarstwa, tom 1.

3 komentarze

  1. Abyśmy tylko znowu nie musieli jeździć z dzwonami jak te dzwońce.

  2. Dzwon jest potęgą, czują to nawet  mieszkańcy stolicy, kiedy w południe wybrzmiewające dzwony starają się zagłuszyć podkręcaną głośniej muzyką
    Mimo, że z pozoru mało interesujący i ciężki jak dzwon temat, wywiad świetny, jak i rekomendacja książki o tym jak budziła się społeczna świadomość dziedzictwa narodowego wśród Polaków i o próbie jego odzyskiwania po I wojnie światowej.
    I bardzo wzruszające stwierdzenie „Dzwony muszą wrócić do parafii tak jak wy musicie wrócić do nich”. Dzięki Bogu, że chociaż dzwonów bolszewicy więcej nam oddali, nawet ze swoich z ichniejszych cerkwi….
    Brawa dla autora p. Jamskiego i prowadzącego – pana Julka.

  3. Teraz trzeba tylko jeszcze odlać dzwon wolności

Dodaj komentarz

Dane widoczne w formularzu zostaną zapisane w bazie portalu wraz z adresem IP komputera oraz podpisem przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo na stronie Polityka prywatności.