Gabriel Maciejewski i dr hab. Krzysztof Kaczmarski o zabójstwie Jana Chudzika

Gabriel Maciejewski (Coryllus) i dr hab. Krzysztof Kaczmarski rozmawiają o morderstwie na Janie Chudziku,działaczu narodowym, członku Stronnictwa Narodowego, które miało miejsce 14 maja 1933 r. Materiał nagrano na cmentarzu w Brzozowie gdzie spoczywa Jan Chudzik znany działacz Stronnictwa Narodowego, przez dwa lata pełniący funkcję sekretarza osobistego Romana Dmowskiego. Jan Chudzik został zamordowany w zamachu zaplanowanym na prezesa powiatowych struktur Stronnictwa Narodowego w Brzozowie, mjr. Władysława Owoca – członka Rady Naczelnej Stronnictwa Narodowego. Krzysztof Kaczmarski przedstawia kulisy i inspiratorów zamachu a także przebieg procesu oraz losy zabójców i bezpośrednich zleceniodawców morderstwa. Inskrypcja na grobie Jana Chudzika: „Był synem wiernym Bogu, Ojczyźnie, Rodzinie Czynów jego busolą była w Polskę wiara Jednak w życia rozkwicie z rąk rodaka ginie Jak skrytobójczej zbrodni bezwinna ofiara Przechodniu! Zechciej zanieść do Boga westchnienie By krwi jego ofiara nie była daremna By spełnił serca Jego gorące marzenie I polski naród złączył miłością wzajemną”

6 komentarzy

 1. WSPA-NIA-LE  !!!

  Cudowna pogoda… cudowne miejsce dla tej przepieknej relacji dr Kaczmarskiego… naprawde  rewelacja  !!!

 2. Było za gorąco, kąsały jakieś muszki ale poza tym było OK.

 3. Te muszki to sa straszne cholery…

  … cale rece mam pokasane przez nie… wedle zapewnien IMiGW ponoc te wielkie upaly mamy juz z glowy… ale poza tym nagranie  SUPER  !!!

  Dz.b.

 4. Bardzo dobry materiał.

  To że Owoc przeżył wygląda na jakiś cud. Po śrutach wygląda na to, że Jajko celował właściwie.

  Widać Gospodarz próbuje jak może uprzedzić nadchodzące wypadki.

  Wszystko widać zaczyna układać się w całość. Wygląda będziemy mieli kolejne historyczne deja vu.

  Żydy zwalają się do kraju na potęgę, a następnie będą wchodzić w konszachty z przyszłym okupantem(okupantami).

  PiS jako spadkobierca sanacji wydaje się jeszcze nie stosuje takich metod, w każdym razie nie w tak bezkarny sposób (możliwe, że nie jestem na bieżąco). Metody bardziej pasują do rozbójników z obozu PO. Możliwe, że PO wygra wybory i będzie pałować Polaków aż do wybuchu wojny.

  Można powiedzieć, że dzisiaj to jest taki rok 1928. Postęp technologiczny i pewne globalne procesy zachodzą dużo szybciej. Kryzys jakiego jeszcze nikt żyjący nie widział zapowiadany jest co roku, ale dzięki technologii odwlekany. Ale nie można tego robić w nieskończoność, co mądrzejsi i zdolniejsi już siedzą w szalupach i wiosłują w stronę Azji.

  Wielki kryzys nastąpi do 3 lat, wtedy damy temu kilka lat (do 5 lat) i nastąpi wielka wojna.

  Obecni Narodowcy uchodźców uważają za problem, ale będą musieli zmierzyć się z kimś innym tzn. z polskimi żołdakami w służbie Armii Europejskiej, która spacyfikuje PiSiorów i endeków zarazem jak Hitler w 1939. A wtedy Tusk będzie śmiał się jak z niego i KODu śmiali się wcześniej inni.

 5. O, to ciekawe. Znam rodzinę Chudzików z tamtych stron. Dokładnie z Gorlic. Nic mi nie wspominali, że mają bohatera-męczennika w rodzinie. Pewnie nawet sami nie wiedzą o tym. Hmm… 🙁

 6. znam przypadek, gdzie zdrowy facet po ugryzieniu takiej muszki zapadł na boreliozę, paraliż stopniowy układu nerwowego, peryferyjnego, potem centralnego, i śmierć w 2 lata.

Dodaj komentarz

Dane widoczne w formularzu zostaną zapisane w bazie portalu wraz z adresem IP komputera oraz podpisem przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo na stronie Polityka prywatności.