Czy kończy się Europa, którą znamy?

Pogadanka z Józefem Orłem z 18.09.2018

Tagi:
 

5 komentarzy

 1. Panowie nie znacie gospodarczych niemieckich realiów. Połowa gospodarki niemieckiej, jeśli nie więcej, jest w Chinach. Zyski Volkswagena i pozostałych niemieckich koncernów samochodowych , Siemensa itp, aż po organizacje targowe,  są wypracowywane w Chinach.  Niemiecka gospodarka na pewno nie stoi na jednej, europejskiej nodze. Ściąga śmietanę i z Azji, i z USA, o Ameryce Południowej nie mówiąc

 2. Mam propozycję dla Pana Orła: niech nie zaprasza gości i prowadzi monologi. Po co tło w postaci gości.

 3. Również uważam, że gospodarz powinien mówić zdecydowanie mniej, do tego to nie pozwalanie dojść do głosu gościowi, dwóch mówi na raz.

 4. Dlaczego w perspektywie ~20 lat Rosja jest do podziału? Uruchamia się szlak północny (Rosja to „matka Arktyki” i ma ponad 40% jej wód przypisaną w ONZowskich konwencjach).

  Maersk właśnie puścił pierwszy statek:

  https://geopoliticalfutures.com/new-route-asia-europe/

 5. A propos imigrantów w Niemczech i tej tzw. „wewnętrznej kolonizacji”:
  jeśli UE jest IV Rzeszą, czyli realizacja koncepcji de facto hitlerowskich,
  to imigracja/ „wewnętrzna kolonizacja” nawiązywać może do „biadoleń” Hitlera o tym,
  jak to byłoby dobrze, gdyby naród niemiecki był muzułmański, a nie (post-)chrześcijański,
  ew. post-protestancki. Inny aspekt, to aspekt antyamerykański/antyizraelski: przy pewnym nasyceniu muzułmanami, nachalne przejęcie Niemiec przez żywioły proizraelskie/syjonistyczne (a la PiS) może byc po prostu niemozliwe.

   

Dodaj komentarz

Dane widoczne w formularzu zostaną zapisane w bazie portalu wraz z adresem IP komputera oraz podpisem przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo na stronie Polityka prywatności.