Gabriel Maciejewski i dr Szymon Modzelewski o książce – Jak nakręcić bombę

Rozmowa Gabriela Maciejewskiego z dr Szymonem Modzelewskim o książce Szymona: Jak nakręcić bombę. Jest to książka o kulisach globalnego konfliktu zwanego I wojną światową. Autor wnikliwie i błyskotliwie analizuje sytuację polityczną poprzedzającą konflikt i z zaskakującą precyzją wskazuje osoby i organizacje odpowiedzialne za jego rozpętanie. Książka zawiera sześć barwnych ilustracji oraz wklejkę zdjęciową.

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/jak-nakrecic-bombe/

8 komentarzy

 1. Świetna rozmowa

 2. Plany budowania kolei przez Niemców (taki jedwabny szlak) i reakcja Wielkiej Brytanii wspierająca separatyzmy m.in. polski nacjonalizm. To trochę rozwiewa złudzenia.

 3. Mówiąc dobitniej. Łatwo przyjdzie nam mówić, że Belgia jest zabawką w rękach Brytyjczyków, tak samo Portugalia albo Ukraina ale że Polska to nie. My tu sami sobie wszystko wywalczyliśmy, powstaniami, walką na morzach, oceanach i lądach. My się nie damy zredukować do twierdzenia, że ktoś nie stworzył, ktoś nas zaprogramował. I że mamy się wierzyć w to co wierzymy.

 4. Genialna rozmowa  !!!

  Ja tez – podobnie jak Pan, Panie Gabrielu – kocham pozbywanie sie zludzen… to jest naprawde fantastyczna sprawa  !!!

 5. Świetnie.
  .

 6. Czyli gdyby u-booty były popularne w czasie I Wojny Światowej to na pewno Tytanic nie zatonąłby z powodu zderzenia z górą lodową.

 7. „A pozbywanie się złudzeń to jest niezwykle przyjemne uczucie.
  Ja nie wiem dlaczego ludzie tego nie lubią, bo ja na przykład bardzo lubię. He he he. Nawet stymuluję to czasami…” Gabriel Maciejewski 2018AD

 8. Panie Gabrielu, dużo lepiej się ogląda Pana Szymona bez Pana. Jest Pan totalnie irytujący, te wcinanki nie nadają żadnej dynamiki (jak Pan twierdzi), tylko  zabijają fenomenalne wystąpienia Pana Szymona. W dodatku ten szyderczy śmiech…Co to ma w ogóle być? Katastrofy w których zginęły tysiące ludzi kwituje Pan  charakterystycznym „ha ha ha ha ha, niezły wynik..”.  To Pana naprawdę śmieszy? To jest poziom Kwaśniewskiego chwiejącego się na grobach. Proszę to przemyśleć.

Dodaj komentarz

Dane widoczne w formularzu zostaną zapisane w bazie portalu wraz z adresem IP komputera oraz podpisem przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo na stronie Polityka prywatności.