Gabriel Maciejewski i Prof. Grzegorz Kucharczyk: Zamek Karpniki – Sezon II, Intro

Gabriel Maciejewski i Prof. Grzegorz Kucharczyk na Zamku w Karpnikach – zapowiedź relacji z rozmowy, której inspiracją jest książka Profesora: Hohenzollernowie. W niniejszym nagraniu wykorzystano:zdjęcia zamieszczone na stronie internetowej www.zamekkarpniki.pl, utwór: Preußens Gloria (Beste Version), https://youtu.be/MCqBoW6S18Y, Kanał YouTube: Deutsche Militärmusik oraz fragment nagrania: Φιλαρμονική Εταιρεία Κέρκυρας Polish March „First Brigade”, Kυριακή Πάσχα 2018, https://youtu.be/Cn5CE7kwJY0, Kanał YouTube: Spyros Margaritis. Pruska Gloria (Army March II, 143 (Army March II, 240) i Army March II, 98) to słynny pruski marsz XIX wieku. Kompozytorem był dyrektor muzyczny Johann Gottfried Piefke (1815-1884) Leib-Grenadier-Regiment „Król Fryderyk Wilhelm III”. Nr 8 we Frankfurcie nad Odrą. Preußens Gloria (Armeemarsch II, 143 (Armeemarsch II, 240) und Heeresmarsch II, 98) ist ein berühmter preußischer Marsch des 19. Jahrhunderts. Komponist war Musikdirektor Johann Gottfried Piefke (1815–1884) vom Leib-Grenadier-Regiment „König Friedrich Wilhelm III.“ (1. Brandenburgisches) Nr. 8 in Frankfurt an der Oder.

13 komentarzy

 1. No i apetyt na danie główne wzrósł do niewyobrażalnych rozmiarów. Podoba mi się pomysł z werblami na początek i koniec, a jak usłyszałem Preußens Gloria to o mało z krzesła nie spadłem. Wielkie dzięki, gratuluję świetnej realizacji i czekam na najważniejsze!

 2. Serce rosnie, widzac tak wzniosle umysly razem.   Juz nie moge sie  doczekac calego filmu z tego spotkania.

 3. Kozacko. Jakosc=skutecznosc.

 4. Dzięki za uznanie i za to, że jesteś choć szkoda, że tylko tutaj.

 5. Dziękuję i pozdrawiam. Mam nadzieję, że „główne” dania po tej „przekąsce” też się spodobają.

 6. Ale tak na marginesie, tylko w nawiązaniu do pruskiej chwały, to dobrze mieć Cud Objawień w Gietrzwałdzie. Ludziom się czasami wydaje że są demiurgami, a niemiaszkom szczególnie łatwo to przychodzi.

 7. Zaplecze rosnie. Pomysly sa. Lampy, mikroporty, porzadna kamera. Do tego wykwinty anturaz, ludzie z krwi i kosci. Jak niewiele potrzeba, zeby zrobic cos z sensem.

  Ja jestem na SN. Odpuscilem sobie pisanie i komentowanie. Wystarczy jak bede czytal i kupowal ksiazki i od czasu do czasu zrobil jakas impreze.

 8. Cudna zajawka…

  … przepiekne wnetrza zamku… no i marsz  super… az mam lekkie watpliwosci w porownaniu z marszem Radetzkiego, ktory ladniejszy…

  Gratuluje kolejnej udanej realizacji   !!!

 9. Bytom rośnie.

  Ehh !

  P.S.

  i profesor może być blogerem

 10. Dobre, dobre, bardzo dobre! Gratuluję, pozdrawiam i czekam na resztę.

 11. W jednym się zgadzam z tym durnym Marcinkiewiczem: Yes, Yes, Yes !

 12. Witam.

  Szkoda tylko że z SN zostały zabrane wszystkie Pańskie notki. Dwie przynajmniej wydały mi się bardzo ciekawe i miały pod sobą wiele równie ciekawych komentarzy. Były one wartością samą w sobie. To że zniknęły (nie wiem czyja to zasługa) to jednak strata. Strata nie dla „znikającego” te notki ale dla komentujących, którzy się pod nimi wpisali. Wiedza i opinię mają to do siebie, że są coś warte o ile w ogóle są. Szkoda mi tych notek, po prostu.

  A co do jakości nagrania pełna zgoda. Robi wrażenie przynajmniej na mnie.

  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Dane widoczne w formularzu zostaną zapisane w bazie portalu wraz z adresem IP komputera oraz podpisem przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo na stronie Polityka prywatności.