Maciejewski ostro o Smarzowskim: Dostał kasę, zrobił gniota i wszyscy zachowują się jak ludzie w PRL

Bardzo źle, że ten film został zrobiony. To jest suma wszystkich strachów. Każdy, kto żył w PRL pamięta kolportowane przez zaufanych ludzi historie o przeniewierstwach księży. Ten ma kochankę, ten gra w karty, ten okrada parafian. To było takie legendowanie komunistyczne – stwierdził Gabriel Maciejewski, publicysta. – Smarzowski dostał kasę, zrobił tego gniota i wszyscy zachowują się jak ludzie w dawnych czasach, którzy słuchali kolportowanej propadagdy – dodał.

Tagi:
 

20 komentarzy

 1. No wreszcie…

  … mogl sie Pan wypowiedziec  !!!

  Oczywiscie, ze produkcja tego  GNIOTA  to  wielki  skandal  i  hucpa… w oka mgnieniu  to cale ministerstwo tego calego Glinskiego, takze caly ten instytut filmowy  powinien  zniknac z powierzchni  ziemi…

  … a stary Glinski  marsz do wiezienia  za finansowanie i wspieranie tej antypolskiej  hucpy  !!!

 2. Zupełnie nie po katolicku, po raz pierwszy z pewną sympatią spojrzałam na wirusy.
  Doktryna Lechitów nie miała odpowiedniego podkładu muzycznego, co było powodem, że nie podbiła Marsjan. Pomimo umiejętności szarży na dinozaurach. Podobnie obecnej, podszytej Sławomirem galopującym po „Drogach do socjalistycznej wolności” sukcesu wróżyć nie można. Szczególnie jeśli kościół, wartości i własność, według finansowanego z budżetu obrazu „Kler” mają się na nowo kojarzyć z patologią, a historia,  w tym gospodarcza, ma być dla ministra Gowina niczym marsjańskie ciśnienie. 
  Życzę zdrowia Panu Józefowi i jak najwięcej pretekstów, by pozwolić Coryllusowi na prowadzenie kolejnych programów.

 3. Dobrze poszło.
  .

 4. 41 odcinek
  1.    Książka Dermota Turinga „XYZ” o udziale Polaków w złamaniu kodu Enigmy
  2.    Brytyjska premiera filmu „Hurricane-Dywizjon 303” na Leicester Square
  3.    Czy nasi rodacy chcą wracać do Polski? – sonda uliczna
  4.    Wywiad z Ireną Delmar aktorką, przyjaciółką generała Andersa.
  http://magazynzwysp.tvp.pl/39081403/magazyn-z-wysp-41-wydanie-18092018
   
  40 odcinek
  1. Uroczystości upamiętniające polskich lotników walczących w Bitwie o Anglię.
  2. Networking przy golfie – polscy biznesmeni na Wyspach poszerzają swoje kontakty.
  3. Planowane odsłonięcie pomnika gen. Stanisława Maczka w Edynburgu.
  4. Rozmowa z ks. Wacławem Pokrzywnickim, marianinem z parafii na Londyńskim Ealingu.
  http://magazynzwysp.tvp.pl/38841582/magazyn-z-wysp-40-wydanie-04092018
  39 odcinek
  1.    Wykład prof. Marka Jana Chodakiewicza w Londynie
  2.    Sylwetka Jacka Pilarskiego – polskiego zdobywcy Oscara za efekty specjalne
  3.    Poland Street – polska ulica w sercu brytyjskiej stolicy
  4.    Druga część wspomnień Marzenny Schejbal – weteranki Armii Krajowej.
  http://magazynzwysp.tvp.pl/38816653/magazyn-z-wysp-39-wydanie-21082018

 5. I znowu aktualne jest hasło: „Tylko świnie siedzą w kinie”.

 6. Polska czescia  imperium niemieckiego  ??  wystarczy pojechac do Niemiec rozejrzec sie i porozmawiac z lokalnymi oni sami nie wierza co sie z ich panstwem dzieje i czym sie staja.

 7. Nie wiem dlaczego, nie nie mogę odpowiadać na poszczególne komentarze. Coś się musiało schrzanić.

 8. Polska częścią imperium zarządzanego przez Niemcy…

 9. Ja pamiętam jeszcze jako nastolatek oglądałem film, całkiem możliwe, że Smarzowskiego, gdzie ksiądz pedofil wylądował w więzieniu z trzema cywilami w celi a oni na podstawie swoich kryminalnych doświadczeń i faktu, że ksiądz pedofil miał plecy i była opcja jego uwolnienia zawczasu tego księdza w nocy w celi pochwycili i powiesili, aby wyglądało, iż popełnił samobójstwo. Jaka ulga musiała spotkać oglądających ten film, że ksiądz pedofil nie będzie małych dzieci już więcej molestował.

  Statystyki pokazują, że ze wszystkich profesji, które mają do czynienia z dziećmi, procentowo jest najmniej księży pedofilów.

  Notoryczne są oczywiście przypadki oczerniania całych setek księży jakimiś bezpodstawnymi artykułami w gazetach. Ale oczywiście fama (sensacja) rozchodzi się szybko i nawet ewentualne przeprosiny kłamców w mediach nie mają już takiego rozgłosu.

  W KK nie ma problemu pedofilii tylko jeśli już to homoseksualizmu. Tylko w dzisiejszych czasach homoseksualizm jest przecież OK, więc nazywanie księdza pedałem żyjąc w tym paradygmacie jest strzelaniem sobie w stopę, dlatego wrogowie KK kombinują z tą pedofilią i podpinają notorycznych homoseksualistów pod pedofilię.

  Wypadałoby odnieść się do tego co obnażył nuncjusz Vigano w swoim raporcie i to jak papież Franciszek ochronił tego amerykańskiego hierarchę pedała, który m.in. umożliwił mu dojście i wygranie w wyborach na papieża.

 10. Aha dobry pomysł z tym hashtagiem. Ja znam przynajmniej 20 księży i żaden z nich się nie skompromitował. Trzeba również wziąć pod uwagę fakt, że społeczność parafii, w przeciwieństwie do szkół i uniwersytetów, jest bardzo wyczulona na wszelkie odstępstwa i plotki rozchodzą się szybciej niż gdziekolwiek, stąd też spora liczba ludzi nie chce uczestniczyć w życiu parafii, bo traci tą swoją anonimowość, którą przyniósł im protestantyzm i ateizm.

  Nie wiem ile można dać czasu takiemu pedofilowi na parafii. Ale podejrzewam, że niewiele.

 11. Ze względu na system finansowy Świata Zachodniego. Imperium Niemieckie jest częścią Imperium Anglo-Saskiego za sprawą przegranych dwóch wojen światowych. Japonia również została do tego włączona.

  Polska jest peryferium peryferium, coś co już dawno przestało stanowić zagrożenie dla zorganizowanych sił zła.

  Wypadałoby również ugryźć temat działalności KK na Dalekim Wschodzie.

  Ostatnio uczęszczałem na rekolekcje, które odwiedzili benedyktyni i w ich książkach są zdjęcia jak siedzą jak jacyś buddyjscy mnisi (zen).

  Wydaje mi się, z powodu Zimnej Wojny KK zostało włączone w machinę Imperium Anglo-Saskiego a po wygraniu tejże wojny nowym kierunkiem stały się Chiny.

  Wiecie dobrze jak chińscy komuniści-kapitaliści zapatrują się na buddyzm i ten cały Tybet.

  A ja tutaj widzę jak KK inkorporuje jakieś buddyjskie praktyki zdaje się na potrzeby walki z Chińczykami podtrzymując wraz z Dalajlamą te buddyjskie okultyzmy nawet jeśli w katolickim wykonaniu mają to być jakieś pozycje siedzące, to mnie to śmieszy i żenuje.

  Aha i co ciekawe w odpowiedzi na raport Vigano ten hierarcha pedał został przez papieża zamiast dymisji oddelegowany właśnie do Chin.

  Chyba zdajecie sobie sprawę co stało się z KK i ogólnie chrześcijaństwem po upadku Zachodniego Imperium Rzymskiego i to na kilkaset lat w niektórych miejscach na 500 lat!

  Oby upadające Imperium Zła nie pociągnęło za sobą KK. Aby zorientować się o zasięgu Cywilizacji Śmierci: https://ordoiuris.pl/pliki/dokumenty/Miedzynarodowa_Klasyfikacja_Ochrony_Zycia.pdf

  Wydaje się, że oprócz Filipin, jakichś krajów Afryki i małych państw Ameryki Centralnej KK nie ma silnego oparcia w walce z cywilizacyjnym samobójstwem.

 12. Ja wiem, ze…

  … jest Pan milym i dobrze wychowanym gosciem, ale bardzo czesto – wedug mnie – pan Jozef  zwyczajnie Pana zagadywal  !!!  Tym razem – dzieki chorobie gospodarza – moglam Pana spokojnie posluchac…  absolutnie z wielka przyjemnoscia,

 13. I proszę nie myśleć, że Cywilizacja Śmierci to czyni ponieważ lubi zabijać nienarodzone dzieci.

  To jest po prostu szatański pragmatyzm bezbożników. W ramach walki z rodziną doprowadzili do tego, że jedynym obowiązkiem rodzica jest obowiązek alimentacyjny. W rezultacie mamy plagę ludzi żyjących na kocią łapę, samotnych (ale zażywających życia) kobiet. Mężczyźni nie są tutaj niczemu winni. To jest po prostu korupcyjnie działanie systemu.

  Efektem ubocznym w tej walce są te samotne kobiety, które zaszły w ciążę a szatański system nie chce tych tego, tych matek samotnie wychowujących dzieci, ponieważ to jest bardzo kosztowne dla tego socjalistycznego systemu, utrzymywać je i jej narodzone już dziecko, dlatego aborcja wchodzi w to jako rozwiązanie pierwsza klasa.

Dodaj komentarz

Dane widoczne w formularzu zostaną zapisane w bazie portalu wraz z adresem IP komputera oraz podpisem przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo na stronie Polityka prywatności.