Gabriel Maciejewski – LULanie w Tłokini

Gawęda Gabriela Maciejewskiego o premierowej konferencji wydawnictwa Klinika Języka, która odbędzie się 8 grudnia 2018 r. w Pałacu Tłokina koło Kalisza, w ramach „Latającego Uniwersytetu Leszczynowego”.

Temat przewodni konferencji: Nacjonalizm – Krytyka i afirmacja postawy.

Referaty wygłoszą:

 • dr hab. Krzysztof Kaczmarski – Rzeczpospolita Wielkiego Narodu – koncepcje geopolityczne Adama Doboszyńskiego
 • Marek Budzisz – Awans Rimlandu. O nowej geografii politycznej świata w myśli rosyjskich elit oraz konsekwencjach dla relacji z Unią Europejską
 • prof. dr hab. Piotr Tryjanowski – Zwierzęta zamkowych zakamarków. Jak zamki ukształtowały naszą przyrodę
 • prof. dr hab. Grzegorz Kucharczyk – Niemcy – kraj rewolucji. Od reformacji do roku 1968
 • dr Andrzej Gliwa – Niewola brańców tatarskich z ziem południowo-wschodnich Rzeczpospolitej w XVII wieku: doświadczenie przemocy i jego konsekwencje w postaci zespołu stresu pourazowego
 • Piotr Kalinowski – Banknotowa dyplomacja Rzeszy Prowadzący – Gabriel Maciejewski

5 komentarzy

 1. Na przyszłość – też jestem chętny, ale tym razem córa ma urodziny i zwali się rodzina. Nie mogę zniknąć na cały dzień. Ale trzymam kciuki i zazdroszczę.

 2. też  zazdrszczam, wszystkim co będą na konferencji, ale jestem stypendystą ZUS -u więc tylko wspieram imprezę i szanownego wydawcę  modlitwą i zakupem książek (kolejność wspierania właściwa).

 3. Patrze na ten film i jestem na wakacjach. No jak tu nie jechac?

 4. Piękne miejsce:)
  Szkoda ze nie jestem mobilna 🙂
  .

 5. Mam nadzieję dacie popalić tym Narodowcom z bożej łaski. Mnie ci narodowcy z RN przypominają tych nacjonalistów chińskich, których musieli wystrzelać komuniści, aby w końcu można było zadbać o interes narodu chińskiego i m.in. wybawić go z opiumowego letargu.

  Słuchałem ostatnio Bosaka o jego poglądach na temat emigracji obcych nacji do Polski do pracy. On nawet nie popiera zamiast Muzułmanów, Hindusów czy Sikhów ściągania chrześcijan/katolików z takich krajów jak Filipiny, Brazylia czy Meksyk uważając, że oni jako mniejszość podobnie wchodzą w skład partii lewicowych z automatu popierających mniejszości co kłóci się z interesami ich „prawicy”. To jest dobry przykład na to jak demokrata katolik sam zapędza się w kozi róg. Tylko królestwo czy jakaś inna forma jedynowładztwa jest odpowiedzią na ten dylemat. Natomiast jeśli żyjesz tylko w kolonii, która niejako zmuszona jest powielać system metropolii to niestety idzie ona na zatracenie.

  Powiem tylko tyle, demokratyczni nacjonaliści to jest kupa g****. Jak ma się trochę oleju w głowie to łatwo to stwierdzić nawet bez potrzeby czytania ideologii Dmowskiego. Dla mnie to jest kolejna nisko profilowa „alternatywa” opozycyjna przygotowana przez wrogów narodu polskiego na wypadek jak wszystkie inne warianty zawiodą, jak powiedział Stalin: trzeba przygotować alternatywę wyborczą, tak aby bez względu na to kto wygra wybory, wybory były wygrane.

  W ogóle jak taki narodowy katolicyzm w wykonaniu RN miałby przyciągnąć do przemiany jakichś Żydów? Katolicyzm powinien sięgać wyżyn a nie opierać się na tych atrapach, bo póki co jest w potrzasku pomiędzy Muzułmanami z jednej strony a z Żydami i protestantami po drugiej. Na pewno nie motywować ludzi przy użyciu strachu, bo rezultaty są tego słabe albo kuriozalne.

Dodaj komentarz

Dane widoczne w formularzu zostaną zapisane w bazie portalu wraz z adresem IP komputera oraz podpisem przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo na stronie Polityka prywatności.