Gabriel Maciejewski o Autobiografii Prezydenta Ignacego Mościckiego

Gabriel Maciejewski gawędzi o najnowszej książce Wydawnictwa Klinika Języka jaką jest Autobiografia Ignacego Mościckiego. Książce ta to: „niezwykła, po raz pierwszy opublikowana bez skrótów i komentarzy autobiografia prezydenta Ignacego Mościckiego, obejmująca lata, kiedy walczył on w szeregach rewolucji socjalistycznej, a także pracował na zachodzie – w Anglii i Szwajcarii, nad swoimi wielkimi patentami.”

4 komentarze

 1. Genialna pogadanka, Panie Gabrielu…

  … normalnie szczeka opada z wrazenia… a tak tytulem dygresji, poniewaz mowi Pan o genialnym wynalazcy – to rowniez „genialne dziecko”  Kacperek Kaminski tez  „prowadzony” jest przez „jakiegos tam”  Szwajcara w tym calym zlodziejskim banku sFiatowym  !!!… w koncu tyle mamony zdeponowali komuchy na tych tajnych szwajcarskich kontach bankowych, ze nie dziwi, ze to „szwajcar” musi nadzorowac.

  Wielkie dzieki Panie Gabrielu  za te Pana  REWIZJE  historii  !!!

 2. Nie wszyscy mieli cjanek, był towarzysz „Strychnina”.
  Bardzo ciekawy jest wątek jego żony.
  I jeszcze Fabryka azotowa Mościce. Dziś w Tarnowie.
  .

 3. Dzisiaj to tylko pomarzyć o takich feministkach co rodzą 5-cioro dzieci.

  „Chrześniacy” Mościckiego
  W 1926 Ignacy Mościcki wydał oświadczenie, w którym oznajmił, że będzie ojcem chrzestnym dla każdego siódmego syna w rodzinie w Polsce. Warunkiem było, aby rodzina chrześniaka była rdzennie polska, niekarana. Chrześniacy mieli przywilej bezpłatnej nauki w kraju i za granicą, także na studiach wyższych, stypendia, bezpłatne przejazdy i opiekę zdrowotną oraz książeczkę oszczędnościową Pocztowej Kasy Oszczędnościowej z wkładem w wysokości 50 zł, fundowanym przez Prezydenta na samodzielny start w życiu. W sumie synów chrzestnych prezydent miał około pięciuset.

  Obecnie nawet przy 500+ Mościcki doczekałby się możliwe tylko kilku chrześniaków.

Dodaj komentarz

Dane widoczne w formularzu zostaną zapisane w bazie portalu wraz z adresem IP komputera oraz podpisem przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo na stronie Polityka prywatności.