Gabriel Maciejewski o książce: „Rekonkwista. Krucjaty w średniowiecznej Hiszpanii” – J. F. O’Callaghan

Kolejna pogadanka Gabriela Maciejewskiego o kolejnej interesującej książce wydanej nakładem Wydawnictwa Poznańskiego. Książce w której przedstawione zostały kilkusetletnie dzieje zmagań chrześcijańskich i muzułmańskich państw na zachodzie Europy, które nieraz określane były przez walczące strony mianem krucjat lub „świętej wojny”.

2 komentarze

  1. Na kanale płatnym Planete+ emitowano 3-odcinkowy serial dokumentalny „Krew i złoto” – Jak powstała Hiszpania. Pierwszy odcinek jest dostępny na cda https://www.cda.pl/video/111745686  .

    Jest to serial angielski z narracją Simona Sebag Montefiore, brytyjskiego naukowca i dziennikarza, jak piszą.

    Niestety odcinki  2 – Rekonkwista i 3 – Naród nie są już tak łatwo dostępne na tym portalu. Chyba tylko na płatnym nc+go.

  2. Uzupełnienie:  Jeśli podany przeze mnie odnośnik nie otwiera kadru z filmem w portalu cda (portal ten widocznie inaczej obsługuje zwykłe skopiowane linki) , to należy w wyszukiwarce tego portalu wpisać po prostu Krew i złoto.

    (przepraszam, za ew. zamieszanie).

Dodaj komentarz

Dane widoczne w formularzu zostaną zapisane w bazie portalu wraz z adresem IP komputera oraz podpisem przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo na stronie Polityka prywatności.