Gabriel Maciejewski o książce: Socjalizm i śmierć Tom II

Gawęda o długo oczekiwanym drugim tomie książki z cyklu Baśń jak niedźwiedź: Socjalizm i śmierć. Tom II

2 komentarze

 1. w video „Gabriel Maciejewski o książce: Socjalizm i śmierć Tom II” można usłyszeć:

   

  ilustracja – wizji artystyczną przedstawiającą zamach na Andrzeja Babiego Potockiego namiestnika Galicji wicekróla powiedzmy sobie Wprost wicekróla Galicji zamach dokonany przez Mirosława sicińskiego tutaj w tej pięknej wyszywane lupaszce ukraińskiej

   

  cytaty z pism Edwarda Abramowskiego to jest Edward Abramowski znany wszystkim. Edward Abramowski jest ojcem KORu cytaty z pism Edwarda Abramowskiego to jest promesa Sto pociech. Dziękujemy Panu Najwyższemu że powołał Edwarda Abramowskiego w 1918 roku do siebie że nie zostanę politykiem odrodzonej ojczyzny. nie wiadomo co by się z nami stało tak głęboko aktywnie wizjonerem był.

   

   

  Do tego jeszcze oczywiście tak jak w każdej książce mamy mamy materiał ilustracyjny jak masz karteczkę i wąsem to jest Ignacy Daszyński jeden z moich ulubieńców

   

   

  kiedy indziej dlatego że dzisiaj dzisiaj będzie co innego dobra Proszę nie bawię się jakiś chronologie nigdy tego nie robiłem bo nie lubię żadnych planów chronologiczny proszę państwa zaczynamy obecną dlatego że musi być obecna przez cały czas i mam

   

   

  mamy Romana Dmowskiego i jego przedziwną postawę. Proszę państwa socjalizm Narodowy od socjalizmu internacjonalistycznego nie różni się niczym tylko formuła propagandową. że ktoś zaczyna swoją karierę polityczną od kwestionowania własności. nie można patrzeć tak jak już mówiłem przy okazji poprzedniej pogadanki na sprawy lokalne z perspektywy to na której one Rzeczywiście są ustawione na sprawy lokalne Patrzymy z perspektywy Europejskiej albo z perspektywy globalnej. na sprawy w małych miasteczek Patrzymy z perspektywy regionu. Patrzymy z perspektywy globalnej dlatego że globalne siły działają w każdym miejscu na ziemi i złudzeniem jest a nie w to że akurat w Polsce akurat w Europie Środkowej będzie inaczej a ci którzy tu przychodzą o to żeby nam coś gwarantować mają dobre i szczere intencje nie mają wszyscy to wiem

   

   

  Ignacy Mościcki był geniuszem i człowiekiem przy tym mocno zakłamanym prostoduszny charakter rozkład wymyślania rozmaitych skomplikowanych technologii uchronić go przed śmiercią bo to trzeba tak powiedzieć i chyba miał rację proszę państwa dlatego że ilość patentów których się pozbyć za darmo na rzecz konsorcjum zbrojeniowych globalnych amerykański i brytyjski No jest to przerażające przerażająca gdyby Polacy to dysponowali w 39 roku nikt by to nie wszedł po prostu nigdy by to nie wszedł a teraz Ignacy Mościcki jeszcze przed wojną wielkim wielkim światowym graczem oczywiście to że późnego wieku zmarł w roku 1946 w Szwajcarii nie niepokojony przez nikogo proszę państwa przecdziwna biografia do reinterpretacji wielokrotnej.

  na pewno nie do tego byśmy pogadali w jakiś ten entuzjazm nad tą rocznicą która już za tydzień będzie i na którą Wszyscy czekają wszyscy próbują to jakoś przeżywać więc ja nie będę tego przeżywał. nie po to pisze te książki żeby się ekscytować głupio.

   

  i powierzchownie jeszcze słów kilka o o baśni jak niedźwiedź. proszę państwa nam taki sposób opowiadania historii że sięgam zawsze do kultury pop o sprawach ważnych ciężkich opowiadał przez literaturę popularną albo przez procesy to najbardziej jest fascynujące ale oczywiście są dokumenty i jakieś teksty dotyczące tych procesów i tutaj tak samo tutaj mamy dwa wielkie procesy opisane ja nie zdradzę jakie Ale treść stenogramy z tych procesów bo nie ma mięsa zwalają z nóg zwala są tak silnie zaczepiony se we współczesności naszej tutaj dzisiaj że ja po prostu nie wiedziałem co powiedzieć. jak do tego doszedłem w tekście zamurowało mnie zupełnie a jeżeli gdzie o literaturę popularna to znowu znęcał się nad Żeromski ponieważ ja nie mogę spokojnie słuchać i spokojnie patrzeć na to jak prezydent Duda odczytuje fragmenty Przedwiośnia. Stefan Żeromski To oszust w dodatku oszust dobrze poinformowany. w tej swojej  zdradza mnóstwo rzeczy z zaplecza działalności organizacji Socjalistycznych. powieść Dzieje grzechu jest jedną wielką demaskacje oczywiście nie świętej pamięci reżyser Borowczyk robiąc Na podstawie tej powieści film skupił się oczywiście na wątku pornograficznym i nic więcej go nie interesowało to jest idiotyzm. redukcja Absolut. to dlatego że o tym Jakimi metodami posługiwali się socjaliści kto ich finansowa Stefan ujawnia naprawdę sporo tylko trzeba to umieć przeczytać. wnoszę stąd że pan Żeromski nie był poetą co bez butów chodzi ale człowiekiem dobrze poukładane i dobrze poinformowany. był to człowiek który potrafi bardzo dobrze liczyć. potrafił zaznaczać zaznaczać wszystkie egzemplarze w nakładzie którym wydano po to żeby go wydawca książek.

   

  jeszcze raz wymienię wątki   chemia spółdzielczość transport sprawy polsko-ukraińskie procesy kryminalne angielskie amerykańskie rewolwery żegluga parówo przemysł w królestwie i nie tylko Emigracja zarobkowa do Ameryki No i jeszcze kilka wątków.

 2. Dziękuję za niebieską zakładkę. Drobna rzecz a cieszy !

Dodaj komentarz

Dane widoczne w formularzu zostaną zapisane w bazie portalu wraz z adresem IP komputera oraz podpisem przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo na stronie Polityka prywatności.