Gabriel Maciejewski i prof. dr hab. Grzegorz Kucharczyk – Od Lutra do 1968, Niemcy krajem rewolucji

Rozmowa Gabriela Maciejewskiego z prof. dr hab. Grzegorzem Kucharczykiem o wykładzie, który wygłosił prof.Kucharczyk zatytułowanym: Niemcy – kraj rewolucji. Od reformacji do roku 1968. Pierwsza Konferencja Latającego Uniwersytetu Leszczynowego w Tłokini koło Kalisza Temat przewodni: Nacjonalizm – Krytyka i afirmacja postawy Miejsce spotkania: Pałac Tłokinia pod Kaliszem, 8 grudnia 2018 Na konferencji referaty wygłosili: dr hab. Krzysztof Kaczmarski – Rzeczpospolita Wielkiego Narodu – koncepcje geopolityczne Adama Doboszyńskiego Marek Budzisz – Awans Rimlandu. O nowej geografii politycznej świata w myśli rosyjskich elit oraz konsekwencjach dla relacji z Unią Europejską prof. dr hab. Piotr Tryjanowski – Zwierzęta zamkowych zakamarków. Jak zamki ukształtowały naszą przyrodę prof. dr hab. Grzegorz Kucharczyk – Niemcy – kraj rewolucji. Od reformacji do roku 1968 dr Andrzej Gliwa – Niewola brańców tatarskich z ziem południowo-wschodnich Rzeczpospolitej w XVII wieku: doświadczenie przemocy i jego konsekwencje w postaci zespołu stresu pourazowego Piotr Kalinowski – Banknotowa dyplomacja Rzeszy Prowadzący – Gabriel Maciejewski, Organizator: Wydawnictwo Klinika Języka.

2 komentarze

 1. jak wiadomo Żyd cie wyręczy.

  Każdy kto oglądał „Ojca chrzestnego” dobrze pamięta scenę z filmu, kiedy szef mafii rozkazał zlecić jakąś brudną robotę Żydowi tak, aby między innymi uniknąć wskazania zleceniodawcy.

  Ktoś może tutaj zacząć bronić Żydów, ale wydaje mi się, że to oni są źródłem tych różnych podłości a co za tym idzie również rewolucji. Od wiek wieków jak wiadomo zawsze są dyspozycyjni i szczerze wątpię, aby pruski umysł mógł to wymyślić, prowokację tak, ale nie rewolucję.

  Kopernik też pisał o polityce pieniężnej i m.in. psuciu pieniądza. Znowu kto psuł polski pieniądz?

  Żydzi, którzy rzekomo na zlecenie Niemców przyjeżdżali do Polski, wymieniali monety, wracali i piłowali.

  W ten właśnie sposób podobnie jak Balcerowicz wydrenowali Polskę bez przerywania snu jej mieszkańców.

  To są szatany, nad którymi nie można zapanować, dlatego trzeba popierać tych Żydów co chcą mieszkać w gettach. Protestanci nakradli się posiadłości kościelnych, aby sami szybko okazać się ofiarami lichwiarzy, którzy szybko wiele z tych nieruchomości przejęli.

  Tym najbardziej niepokornym, którzy stali się protestantami wydawało się, że zrobią z Żyda lepszy użytek, a otworzyli tym puszkę Pandory, która ich samych pochłonęła. Obecnie są pośmiewiskiem mniejszym a już nie długo będą wielkim pośmiewiskiem. Już lepiej dać dziecku bawić się zapałkami.

  Katolicy musieli pęknąć bo taka była wola Boga a do tego wszystko na to wskazywało. Kościół Katolicki jest reaktywny, jedyne co w nim może być pro-aktywnego to zakony takie jak benedyktyński, czy jezuicki. Ta reaktywność ma swoje zalety i wady. Ale ta reaktywność zbytnio nie inspiruje nadpobudliwych Żydów i ich niepokornych i wysoce zmotywowanych protestanckich odpowiedników, którzy świat chcą zmieniać tu i teraz pozostawiając swą duchowość na deser.

  Może Żydzi protestantyzmu nie wynaleźli, ale kiedy taka niecna koncepcja dostaje żydowskiego smaru to machina idzie wtedy jak burza.

  W katolickiej Anglii w momencie kiedy Karol VIII szykował się już do niekatolickiego ślubu w całym kraju przeciwstawiło się temu zaledwie troje ludzi (w tym Tomasz More). O czym to świadczy?

 2. Swietna ta krociotka rozmowa…

  … pomimo waznej tresci historycznej mnie przypadlo do gustu stwierdzenie o rewolucji, ze niewaze jest co ona niszczy, a wazne co tworzy… no i – w mojej opinii – rewolucja… czy chocby ten mityczny postep – to jednak na przestrzeni lat dla wiekszosci ludzi to zwyczajnie  KATASTROFA  !!!

Dodaj komentarz

Dane widoczne w formularzu zostaną zapisane w bazie portalu wraz z adresem IP komputera oraz podpisem przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo na stronie Polityka prywatności.