Gabriel Maciejewski o książce – Herman Z. Scheuring: Czy królobójstwo? Krytyczne studium

Krótka gawęda o książce: Czy Królobójstwo. Krytyczne studium o śmierci króla Stefana Wielkiego Batorego, której autorem jest Herman Zdzisław Scheuring. Książka miała swoją ponowną premierę na XXVII Targach Książki Historycznej a ukazała się nakładem wydawnictwa Klinika Języka.

2 komentarze

  1. Pytanie: czy obecna technika kryminologiczna umozliwiłaby, mimo upływu kilkuset lat, wykrycie toksyn w szczątkach Króla Stefana? A jeśli tak, to czy ktoś (hostorycy, kryminolodzy ,.., ???) mógłby zainicjować taki temat badawczy? Ciekawe, czy samo pomysł spotkałby sie z silną kontrą?

  2. Pewnie ,że znaleźli by się polytycy dbający o imponderabilia i jednocześnie nawołujący do ostrożności .Podobnie jak w sprawie  Łączki . Tylko puścić temat ,niech się tylko zadomowi w głównym nurcie a  będą mieli zaraz  używanie .

Dodaj komentarz

Dane widoczne w formularzu zostaną zapisane w bazie portalu wraz z adresem IP komputera oraz podpisem przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo na stronie Polityka prywatności.