dr Kurek, ks. Bortkiewicz, „Coryllus” – dyskusja na Konferencji „Polacy i renegaci” Kalsk 11.05.2019

dr Ewa Kurek, ks. Paweł Bortkiewicz, Gabriel Maciejewski „Coryllus” – dyskusja panelowa „Czy naród polski może i powinien ułożyć się z renegatami?” prowadzona przez Zbigniewa Jarząbka i Rafał Zapadkę podczas Konferencji „Polacy kontra renegaci. Wspólnota narodowa wobec destrukcji ładu moralnego i rewolucji kulturalnej” w Kalsku w sobotę 11 maja AD 2019.

8 komentarzy

  1. Pani dr Ewa Kurek zagledzila cale spotkanie. Nie pozwolila posluchac zdania Ks profesora i pana Maciejewskiego. Poza tym tlum zbyt gadatliwy.

  2. Gdybyśmy byli pod władzą absolutną też byśmy mieli kłopoty bo Polska była  zbyt silną ekonomią ,żeby można  było jej odpuścić . Umiłowanie wolności wzięło się z potencjału ,który tkwi do dziś w tym kraju,dlatego każda siła  ekonomiczna usiłuje się tu zainstalować na dobre .

  3. Pani doktor Kurek już traci bystrość umysłu.

  4. Współczuję Panu tej Pani jako interloktulora, ona tak specjalnie czy po prostu jest głupia, miałem taką Pani profesor kiedyś , ona tak uznawala , że należy gledzic, bo się ma mikrofon i się kupuje, bo się należy

  5. Gdyby nie kresy, to dopiero by się działo. To był nasz skarb, smocze jajo, o które trzeba się upomnieć i nie zapomnieć. Nie koniecznie zmianą granic (choć można to podnosić). Trzeba się wzmacniać, uzależniać gospodarczo te tereny, być atrakcyjnym w regionie (Europa środkowo-wsch.), mieć siłę przyciągania. Największym wrogiem takiej polityki są Niemcy którzy przyciągają Litwę, Ukrainę ale i Białoruś. Niemcy nie są bierni w tych regionach. Politycy z PO-KO nigdy nie popatrzą na Kresy w ten sposób (jako teren naszych wpływów) bo to nie po linii Niemiec. Oczywiście nie należy teraz łasić się na propozycje Putina na rozbiór Ukrainy (ponoć proponował to Tuskowi) bo jesteśmy za słabi. Zjadłby i nas za pare lat (po tym „rozbiorze”). Najważniejsze to wzmocnić się na razie w UE dopóki korzystamy, jesli już nie wzmacniamy sie w ramach UE to z niej wystąpić. Dogonić Niemcy, następnie ich przegonić i równolegle odzyskiwać Kresy (co najmniej jako strefę wpływów). Praca na dziesięciolecia jak nie na 100lat. Ale te 100lat minie bardzo szybko. Ale nawet 1000lat to za mało jeśli nie ma (tu powtarzam po Coryllusie) doktryny państwa.

  6. jak uderzenie pioruna: –  38:38 „NIGDY”

  7. płytkość patrzenia na historię przez Panią doktor jest bardzo smutna i osłabiająca

  8. Ja poczuję się dumny kiedy moja wypłata netto będzie zbliżona do wypłaty brutto a nie będzie tylko jej połową albo mniej.

    dr Kurek bajdurzy i właśnie jej zadaniem jest jeździć po świecie i tak bajdurzyć z czego nic nie wynika jedynie poprawia humor starym dziadkom.

Dodaj komentarz

Dane widoczne w formularzu zostaną zapisane w bazie portalu wraz z adresem IP komputera oraz podpisem przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo na stronie Polityka prywatności.