Gabriel Maciejewski „Coryllus”: Komu w historii Polski służyli pisarze i poeci np. Kochanowski i Rej

Gabriel Maciejewski „Coryllus”: Komu w historii Polski służyli pisarze i poeci? Na przykładzie postawy Jana Kochanowskiego i Mikołaja Reja… Konferencja „Polacy i renegaci”, Kalsk 11 maja AD 2019

7 komentarzy

  1. Tematy związane z wiekiem XVI , Batorym , ówczesną geopolityką są bardzo interesująco przedstawiane w Pańskich felietonach i pogadankach . To rzeczywiście w historii I RP był punkt zwrotny od którego mógłby być napisany zupełnie inny scenariusz. Jak do tego dorzucimy XVI wieczne Węgry i Ludwika Jagiellończyka to mamy mnogość pasjonujących tematów. Zresztą od Węgier (tak podejrzewam )zaczął Pan obecność video w sieci , bo kilka lat temu szukając czegoś na temat traktatów Trianon natknąłem się na Pańską opowieść(też ciekawą) o XVI wiecznych Węgrach.

  2. dzwiek,dzwiek,dzwiek.

  3. No niezłe. Tak długo trzymać w ciągu wątek i się nie zgubić. Jestem pod wrażeniem. Obejrzałem z zaciekawieniem. Dziękuję.

  4. A może by tak zacząć naprawianie świata od czegoś mniejszego – nauki realizacji nagrania np. ?

  5. A dlaczego pan chce naprawiać świat? Ten co jest się panu nie podoba?

  6. Michael Jones mówi, żeby nie słuchać tych co kupują beczkami atrament.

    Dlaczego tak jest, że polscy katolicy mają taką słabą tudzież wcale nie mają propagandy a hierarchia jedynie podpina się pod istniejące siatki?

  7. Rewelacyjny wykład. Kurkowe bajdurzenie się przy tym kryje.

Dodaj komentarz

Dane widoczne w formularzu zostaną zapisane w bazie portalu wraz z adresem IP komputera oraz podpisem przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo na stronie Polityka prywatności.