Gabriel Maciejewski o książce – Chryzantema i miecz. Wzory kultury japońskiej

Gabriel Maciejewski prezentuje książkę Ruth Benedict: Chryzantema i miecz. Wzory kultury japońskiej wydanej nakładem Państwowego Instytutu Wydawniczego. Jest to wznowienie wielokrotnie wydawanej, głośnej książki (tytuł oryginału: The Chrysanthemum and the Sword. Patterns of Japanese Culture) – wydana w 1946 roku książka amerykańskiej antropolog Ruth Benedict. Książka to studium społeczeństwa i kultury Japonii, które autorka opublikowała, wykorzystując rezultaty badań prowadzonych w czasie II wojny światowej.

Jeden komentarz

  1. A po co jak Piłsudski II już tam siedzi w Japonii?

    Kraj styrany w IIWŚ, następnie poddany socjotechnice, którą uruchomiono przede wszystkim przeciw Niemcom, rezultatem jest takie orientalne USA, kosmiczne zadłużenie, zboczeńcy, manga i kilka straconych pokoleń podobnie jak w Europie.

Dodaj komentarz

Dane widoczne w formularzu zostaną zapisane w bazie portalu wraz z adresem IP komputera oraz podpisem przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo na stronie Polityka prywatności.