Gabriel Maciejewski – Pedofilia a polityka

Felieton Gabriela Maciejewskiego inspirowany aktualną narracją polityczną wywołaną premierą filmu Tomasza Sekielskiego o pedofilii w Kościele.

3 komentarze

 1. Całą sprawa jest straszna i wygląda na próbę poróżniena Polaków z Kościołem, aby potem, pojedynczo, zdezintegrowanych, skutecznie ukąsić. Ktoś może „wykombinował” że w Europie, w perspektywie doczesnej, Kościół może liczyć tylko na Polaków i vice versa (specjalnie nie napisałem „na Polskę”). Kościół+Polacy może jeszcze długo być nie-do-ukąszenia, natomiast pojedynczo – kto wie, może sie uda? Napiszę teraz coś, co może się nie spodobać, ale, moim zdanie, jest prawdziwe, a w mojej intencji – życzliwe.

  Otóż: przyszedł Lucyfer z cyrografem i z fakturą. Na fakturze wypisane są przysługi, wyświadczone Lucyferowi, za które tenże żąda  teraz zapłaty. Tzw. pedofilia to mały pikuś, jako że „tzw. ksiądz pedofil==esbek w Kościele”, i tyle. To tylko narzędzie kary, byc może nawet Bożej sprawiedliwości, albo wołania do opamietania.
  Pozycje z dyjabelskiej faktury to, moim zdaniem np.”

  1/ „wybaczamy i prosimy o wybaczenie” – ośmielenie cwaniaków od Gehlena, ale i Żydów, do wrabiania Polaków w winy Niemców
  2/ wsparcie antypolskiego post-stalinoiwsko-esbeckiego montażu p.t. „Solidarność”
  3/ deal w składzie „żyd, ubek, mason i pedofil” w Magdalence , czyli przyklepanie rozkradania Polski i degradacji milionw Polaków
  4/ stręczenie Polakom wejscia do UE

  Może Wielebni Hierarchowie dostrzegą, żę nie warto wchodzić w układy z diabelstwem, że warto być, w ziemskiej perspektywie, po stronie ludzi „cichych i pokornego serca”, a Kosciołowi – życzliwych i wiernych, czego im życzę.

  PS. Nie należy oczywiście nawet mysleć o odsunięciu sie od Koscioła ani, tym bardziej, o podjeciu fałszywej aleternatywy, n.p. pod tytułem „Wielka Lecia”, którą niebawem pan Smarzewski bedzie nam próbował wciskać.

 2. Ładny niebieski sweterek „w serek” i książka o interesującym tytule w tle „Ile Żydzi Polakom Zawdzięczają.” Po prawej stronie na dole też jest książka ale widać tylko obraz okładki. Szkoda, że nie widać jej dokładniej.
  Dziękuję i pozdrawiam

 3. Kościół powinien mieć własną politykę a układać się ze świeckimi politykami. Albo będą mieli swoich posłów, senatorów na sejm albo wypad z polityki i nawet do podziemia, bo inaczej nie ma mowy o kościele walczącym, a przytakującym, kucającym.

  Wydaje mi się konkordat jest tego źródłem. Ciepła woda w kranie jest to się opieprzamy a szeregowi księża niech samodzielnie dbają o swoją reputację.

Dodaj komentarz

Dane widoczne w formularzu zostaną zapisane w bazie portalu wraz z adresem IP komputera oraz podpisem przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo na stronie Polityka prywatności.