Gabriel Maciejewski o handlu zagranicznym Żydów.

Kolejna pogadanka Gabriela Maciejewskiego poświęcona książce Ignacego Schipera (Icchaka Schippera) pt. Dzieje handlu żydowskiego na ziemiach polskich. Tym razem Gabriel Maciejewski skupił się nad tematyką jednego z rozdziałów tomu pierwszego poświęconemu handlowi zagranicznemu Żydów w okresie 1573-1648, za panowania Zygmunta III i Władysława IV Wazów, w tym również pracy Sebastiana Miczyńskiego: Zwierciadło Korony Polskiej. Współczesne wydanie, pierwotnie wydanego w 1937 r., monumentalnego dzieła dra Ignacego Schipera o dziejach handlu żydowskiego na ziemiach polskich, począwszy od średniowiecza do 1935 roku. Ze względu na objętość podzielone przez wydawcę (Klinika Języka) na dwa tomy.

Jeden komentarz

  1. Genialna…

    … kolejna pogadanka  !!!   Bardzo licze na kolejne w tym temacie.  Historia Jeremiego Wisniowieckiego absolutnie zaklamana… PRAKTYCZNIE  nikt oprocz Pana i Jego Srodowiska tej waznej i przytomnej postaci nie odklamie  !!!

    A w sprawie tamtejszych „ograniczen handlowych” z Zydami  to ma sie tak jak dzisiejsze „sankcje Lunijne” wzgledem Rosji…

    … im  WIECEJ  „sankcji”  tym  WIEKSZY  HANDEL  Niemiec  do Rosji… a co za tym idzie  STRASZENIE  Putinem albo inna Korea czy Iranem  !!!

Dodaj komentarz

Dane widoczne w formularzu zostaną zapisane w bazie portalu wraz z adresem IP komputera oraz podpisem przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo na stronie Polityka prywatności.