Gabriel Maciejewski – Śledztwo w sprawie śmierci św. Andrzeja Boboli

Prezentacja najnowszej książki Gabriela Maciejewskiego – Śledztwo w sprawie śmierci św. Andrzeja Boboli, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Klinika Języka w serii: Małe Książki w Wielkich Sprawach.

Zapraszamy do księgarni!

Śledztwo w sprawie św. Andrzeja Boboli

4 komentarze

 1. uświadomił mi Pan właśnie jaka haggada za jakiś czas obowiązywać będzie w temacie śmierci ks. Popiełuszki: każda tylko nie polityczna.

 2. Jezuita, autor dokumentu, który to dokument pomieszał szyki kilku takim co im się wydawało, że są demiurgami, że rządzą i że nie opowiedzą nawet przed Bogiem , wydali na niego zlecenie, nakazali okrutne widowiskowe  męczeństwo na księdzu aby innych przestraszyć … niedługo sami poszli w rozsypkę.

  Dziś jest 17 września i tak mi się skojarzyła ta data z pychą traktatu  w Radnot co miał już 200 lat wcześniej podzielić polskie ziemie na przypadkowych watażków,  którym się wydawało że są cwani, i z pychą III Rzeszy z września 1939roku co to miała ta Rzesza  trwać tysiąc lat a trwała 5 lat i tylko wstyd mówić o jej dokonaniach i to samo ZSRR co to miało rozsiewać komunizm na cały świat a 17 września 1939 roku wyzwoliło Białoruś i Ukrainę spod okupacji polskiej – taka wypowiedź  poplątanie bezczelności i pychy, kiedy wiadomo że oni się modlą o cenę baryłki powyżej 60$ , żeby zebrać kasę na wynagrodzenia dla wojska i  urzędników.

  Ot takie sobie nieuczesane skojarzenia ale w każdym przypadku pycha szła i idzie  przed upadkiem.

 3. Syn Jerzego Rakoczego, Franciszek I Rakoczy, po śmierci ojca dał się matce nawrócić na katolicyzm. Wydał modlitewnik – „Manuale Sodalicji Mariańskiej”, który tak rozpowszechnił, że poszerzone przez jezuitów wznowienia ukazywały się jeszcze przez 200 lat pod tytułem „Officium Rakoczianum”. Są do zdobycia w antykwariatach.

  Do zastanowienia, czy jest w tym ręka Boboli.

  https://books.google.pl/books?id=Ccthickcb2sC
  https://books.google.pl/books?id=ayxFAAAAcAAJ&hl=pl

  https://edit.elte.hu/xmlui/bitstream/handle/10831/20553/119.pdf

 4. Gdzie mogę kupić ksiązkę ,, Sledztwo w sparwaie Andrzeja Boboli i o św. Stanisławie biskupie i męczenniku?

Dodaj komentarz

Dane widoczne w formularzu zostaną zapisane w bazie portalu wraz z adresem IP komputera oraz podpisem przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo na stronie Polityka prywatności.