Gabriel Maciejewski o nr 24 Szkoły Nawigatorów – austro-węgierskim

Gawęda Gabriela Maciejewskiego poświęcona najnowszemu numerowi kwartalnika Szkoła Nawigatorów poświęconemu głównie przyczynom rozpadu monarchii austro-węgierskiej.

2 komentarze

  1. Film CK Dezerterzy nie był bynajmniej filmem o CK Monarchii. Raczej był nakręcony po to by ocieplić wizerunek PRL – u jako czegoś co sobie wyobrażamy jak CK Monarchię a przemiany, które nastąpią będą odchodzeniem od starej poczciwej Monarchii/PRL. Na dodatek powinniśmy zapomnieć o czymś takim jak troska o państwo, bo to państwo na naszych oczach się rozpada i wyłoni się z tego coś innego, lepszego i pełnego „wolności” i picia piwa w nieograniczonych ilościach.

  2. Odnośnie Daszyńskiego:

    „Muzeum Historii Polski opublikowało kolejne dwie książki z serii „100-lecie niepodległości. Wspomnienia i pamiętniki”. Tym razem są to pięknie wydane opowieści Ignacego Daszyńskiego i Stanisława Wojciechowskiego.

    https://historia.org.pl/2018/03/04/pamietniki-daszynskiego-i-wspomnienia-wojciechowskiego-nowosci-z-serii-na-100-lecie-niepodleglosci/

Dodaj komentarz

Dane widoczne w formularzu zostaną zapisane w bazie portalu wraz z adresem IP komputera oraz podpisem przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo na stronie Polityka prywatności.