Gabriel Maciejewski – Wojny Czyngis Chana

Co może zrobić 51 letni mężczyzna zafascynowany Czyngis Chanem, którego właśnie w wieku 51 lat w roku 1206 obwołano Kaganem (chanem) władcą imperium mongolskiego a w kolejnych latach dokonuje wraz ze swoimi dowódcami podboju m.in. północnych Chin, Chorezm, Samarkandę i całą Azję Centralną, docierając a do Iranu, Afganistanu i Indii?Gabriel Maciejewski wznawia w swoim wydawnictwie (Klinika Języka) nie znaną szerzej książkę kawalerzysty majora dypl. Wacława Zatorskiego: Wojny Czyngis Chana 1194-1242, wydanej po raz pierwszy w 1939 roku. Książka wydana powtórnie w 2015 roku przez Wydawnictwo Poznańskie jednak została mało zauważona, za mało jak na jej niezaprzeczalną wartość.

Wojny Czyngis Chana

Jeden komentarz

  1. Czy z faktu, że w armii Temudżyna Mongołowie stanowili ok. 30 % stanu osobowego jest tożsamy z 70 % udziałem Chińczyków. Czy Wacław Zatorski NAPRAWDĘ tak napisał? Przecież oprócz Mongołów walczyli w armii Temudżyna choćby Uzbecy czy chętni do wojaczki mieszkańcy innych terenów zajętych przez tego wielkiego wodza.

Dodaj komentarz

Dane widoczne w formularzu zostaną zapisane w bazie portalu wraz z adresem IP komputera oraz podpisem przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo na stronie Polityka prywatności.