Gabriel Maciejewski i Prof. Łukasz Święcicki rozmawiają nie tylko o książce Buka u psychiatry

Rozmowa Gabriela Maciejewskiego z prof. dr hab. Łukaszem Święcickim poświęcons książce, której autorem jest Łukasz Święcicki, a która ukazała się jakiś czas temu nakładem Wydawnictwa Klinika Języka. Rozmowa o książce stała się pretekstem do poruszenia wielu różnych tematów poświęconych głównie psychiatrii, leczenia chorób psychicznych i problemom lecznictwa psychiatrycznego.

Buka u psychiatry

 

2 komentarze

  1. zainteresował mnie watek dotyczący „antypsychiatrii”.

    Otóż miałem wśród bliskich znajomych dwoje moich rówieśników, u których zdiagnozowano schizofrenię (byli to brat i siostra, druga z sióstr z trojga tego rodzeństwa nie miała tej choroby) . Mężczyzna obwiniał za swój stan siebie i w efekcie popełnił samobójstwo, nie chcąc życ jako człowiek chory. Jegosiostra z kolei przyjęła, chyba w ramach samoobrony psychicznej, ze to świat wokół niej jest chory, natomiast ona jest zdrowa. I żyje do dzisiaj, podczas gdy  brata pochowała 40 lat temu.

  2. Fascynująca rozmowa, mógłbym słuchać cały dzień. Tego właśnie brakuje w TVP.

Dodaj komentarz

Dane widoczne w formularzu zostaną zapisane w bazie portalu wraz z adresem IP komputera oraz podpisem przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo na stronie Polityka prywatności.