Krystyna Murat – (pink-panther): Terror polityczny na przełomie XIX i XX w.

Kolejny wykład w ramach Akademii WNET. Krystyna Murat (pseudonim blogerski: Pink Panther) jest znana z dociekliwości i umiejętności wyszukiwania i zestawiania informacji, co czasem rzuca całkiem nowe światło na wydarzenia. Tym razem zainteresowała się przypadkami dziewiętnastowiecznych zamachów na panujących monarchów. Liczba takich wydarzeń jest zadziwiająca i wykazuje pewną prawidłowość. Otóż większość z nich była wymierzona w monarchie katolickie i doprowadziła do zmiany ustroju. W notce (http://pink-panther.szkolanawigatorow… ) podsumowującej temat wykładu pani Murat pisze: „Historia jest pisana do dzisiaj z antykatolickiego punktu widzenia ,z wyraźnym poparciem dla ruchów karbonarskich i rewolucyjnych. Próba przełamania tego schematu daje ciekawe efekty. ..Dlaczego było aż tyle zamachów na królów katolickich?” Wykładowczyni opisuje szczegółowo losy monarchii sabaudzkiej (katolicka dynastia ,która posiadała Sabaudię od co najmniej 1003 r. w nieprzerwanym władaniu jako hrabstwo, księstwo i królestwo Sabaudii), sukcesji jakobickiej (czyli walce o uniemożliwienia katolickim potomkom Jakuba szkockiego sukcesji na tron brytyjski), zauważa powiązanie zamachowców z Włochami i azyl udzielany im w Londynie. Pisze: „Co łączyć może ofiary zamachów? Robocza teoria spiskowa jest taka, że zamachy te i ich ofiary były powiązane mniej lub bardziej z dynastią sabaudzką, z sukcesją jakobicką oraz z likwidacją monarchii katolickich na kontynencie europejskim. W szczególności Państwa Kościelnego, monarchii na Półwyspie Apenińskim czyli m.in. Królestwa Obojga Sycylii i Królestwa Sardynii oraz oczywiście Austro-Węgier.” Zapraszamy do posłuchania wykładu i spojrzenia z innej perspektywy na nie tak dawną historię.”

6 komentarzy

 1. To jest jakieś odkrycie, że WB prowadziła w XIX wieku ostro antykatolicką politykę i to jak zwykle oni – wszelkimi dostępnymi sposobami?

  A z tą panią jest jeszcze ten problem, że we wklejki z Wiki umie, ale czasem oszukuje i udaje, że przeczytała to, czego nie przeczytała.

  http://kompromitacje.blogspot.com/2020/02/krystyna-murat-idzie-w-zaparte.html

 2. Pana Ebenezera Rojta poszczuto na Panią Krystynę Murat? Proszę, proszę … Aż tak zabolało?

 3. Dlaczego zawsze wklejacie Coryllusowi te same linki z Rojta? Czemu nigdy nie wkleicie linków z Herbertem albo na przykład z Normanem Daviesem?

  http://kompromitacje.blogspot.com/2020/03/davies-siedzi-za-sciana.html

  Coryllus tam jest w ciekawym towarzystwie.

 4. Wyjdziesz sam, czy ktoś musi cię kopnąć w dupę?

 5. To dziwne, że ci rojtowcy zawsze wpisują te same linki. Nawet nie zauważyli, że Coryllus jest tam w ciekawym towarzystwie. Na przykład Herberta albo Daviesa. Daviesowi też to wpisujecie?

  http://kompromitacje.blogspot.com/2020/03/davies-siedzi-za-sciana.html

   

 6. Trochę kultury? Szacunku do drugiego człowieka? Podania ręki?

  Trochę Boga w sercu?

  I merytoryczne odnoszenie się do zarzutów, aby ci, co czytają skorzystali na wiedzy, a nie jedynie Ty na wylaniu swych frustracji.

   

  Z Panem Bogiem

   

Dodaj komentarz

Dane widoczne w formularzu zostaną zapisane w bazie portalu wraz z adresem IP komputera oraz podpisem przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo na stronie Polityka prywatności.