Gabriel Maciejewski o książce: Tomasz Głowiński – Feliks Młynarski 1884-1972

Gabriel Maciejewski prezentuje książkę Tomasza Głowińskiego pt: Feliks Młynarski 1884-1972, będącej biografią polskiego finansisty, któremu dane było żyć na przełomie XiX i XX wieku, w trakcie I Wojny Światowej, II Rzeczypospolitej, II Wojny Światowej (w trakcie której był dyrektorem Banku Emisyjnego w okupowanej przez Niemcy Polsce) jak również w PRL.

Jeden komentarz

  1. Biografia ministra transportu z 2 poł. lat 30-tych byłaby (dla mnie) niezwykle ciekawa, a to z tego względu, że, być może pozwoliłaby mi zrozumieć, dlaczego, w jaki sposób i czyimi rękami, odciągnięto zakłady PZL od produkcji samolotów bojowych (gł. od rozwoju myśliwców),  a podrzucono im „prestiżowy” projekt produkcji naszego polskiego samolotu pasażerskiego „Wicher”, dla PLL Lot. Nota bene, Lot i tak „Wichrow”nie kupił (kupił Lockheedy), ale we wrześniu’39 nowoczesnych myśliwców nie mieliśmy. Nie znalazlem nigdzie informacji n.t. decydentów tej całej sprawy.

Dodaj komentarz

Dane widoczne w formularzu zostaną zapisane w bazie portalu wraz z adresem IP komputera oraz podpisem przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo na stronie Polityka prywatności.