Dr W. Grzybowski i G. Maciejewski o Janie S. Zamoyskim w „Relacji o państwie Polonia” J.Peytona Jr.

Wywiady z wykładowcami V konferencji „Latającego Uniwersytetu Leszczynowego”, która miała miejsce 23 października 2021 r. w Hotelu Król Kazimierz w Kazimierzu Dolnym. Konferencje organizuje Wydawnictwo Klinika Języka i portal szkolanawigatorow.pl. Dr Wacław Grzybowski i Gabriel Maciejewski o wykładzie: „Jan Saryusz Zamoyski i polska arystokracja wyznania protestanckiego w świetle „Relacji o państwie Polonia i przyłączonych prowincjach. A. D. 1598” Johna Peytona” Wykład prof. Marka Słonia „Miasta w miastach i urbanizacja Europy Środkowej” Wykład prof. Anny Filipczak-Kocur „System finansowy Rzeczypospolitej Obojga Narodów XVI – XVII w.” Wykład dr Wacława Grzybowskiego „Jan Saryusz Zamoyski i polska arystokracja wyznania protestanckiego w świetle „Relacji o państwie Polonia i przyłączonych prowincjach. A. D. 1598” Johna Peytona” Wykład prof. Anny Barańskiej „Stosunki między Tronem i Ołtarzem w Europie 1814-1870 w świetle materiałów papieskiego think tanku – Kongregacji Nadzwyczajnych Spraw Kościelnych” Wykład Rafała Czerniaka „Ludwik IX” władca i święty” Wykład Leszka Żebrowskiego „Wymiana elit w Polsce w latach 1939-1989 i jej konsekwencje”

Jeden komentarz

  1. Dziś, zanim obejrzałem to nagranie, otrzymałem z portalu Academica artykuł o Zamoyskim, Zygmuncie III, Herburcie Szczęsnym i planach kolonizacji Mołdawii i Wołoszczyzny, z odniesieniami do Peytona:

    https://www.academia.edu/31573009/Tyranny_and_Colonization_Preliminary_considerations_regarding_the_colonization_plans_of_Moldavia_during_the_time_of_Jan_Zamoyski

    Przypadek czy sztuczna inteligencja?

Dodaj komentarz

Dane widoczne w formularzu zostaną zapisane w bazie portalu wraz z adresem IP komputera oraz podpisem przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo na stronie Polityka prywatności.