Leszek Żebrowski i G. Maciejewski – Wymiana elit w Polsce w latach 1939-1989 i jej konsekwencje

Wywiady z wykładowcami V konferencji „Latającego Uniwersytetu Leszczynowego”, która miała miejsce 23 października 2021 r. w Hotelu Król Kazimierz w Kazimierzu Dolnym. Konferencje organizuje Wydawnictwo Klinika Języka i portal szkolanawigatorow.pl. Leszek Żebrowski i Gabriel Maciejewski o wykładzie: „Wymiana elit w Polsce w latach 1939-1989 i jej konsekwencje” Wykład prof. Marka Słonia „Miasta w miastach i urbanizacja Europy Środkowej” Wykład prof. Anny Filipczak-Kocur „System finansowy Rzeczypospolitej Obojga Narodów XVI – XVII w.” Wykład dr Wacława Grzybowskiego „Jan Saryusz Zamoyski i polska arystokracja wyznania protestanckiego w świetle „Relacji o państwie Polonia i przyłączonych prowincjach. A. D. 1598” Johna Peytona” Wykład prof. Anny Barańskiej „Stosunki między Tronem i Ołtarzem w Europie 1814-1870 w świetle materiałów papieskiego think tanku – Kongregacji Nadzwyczajnych Spraw Kościelnych” Wykład Rafała Czerniaka „Ludwik IX” władca i święty” Wykład Leszka Żebrowskiego „Wymiana elit w Polsce w latach 1939-1989 i jej konsekwencje”

2 komentarze

  1. A propos zbrodni PPR/GL/AL na Żydach.
    Jeden z odcinków „Stawki większej niż życie” pt. „Kuzynka Edyta”, zwiera epizod, w którym jakiś gostek z PPRu, wraz z Brunnerem, mieli na sumieniu rozszabrowanie mienia po zamordowanych Żydach (a to, przecie, mienie Rzeszy!).
    Serial zrobiono przed 1967 rokiem.

  2. Tak w ogóle, to trop „konfidenci GeStaPo/szmalcownicy pośród PPRowców/GLowców/ALowców a następnie pośród UBków/SBków/PRL-owskiego-wymiaru-sprawiedliwości”, to ważny trop do zrozumienia pro-niemieckich sympatii „esbeków anty-gierkowców”, tzw. opozycji demokratycznej w PRLu, Solidarności, stanu wojennego oraz obecnego anty-PiS’u.

Dodaj komentarz

Dane widoczne w formularzu zostaną zapisane w bazie portalu wraz z adresem IP komputera oraz podpisem przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu. Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo na stronie Polityka prywatności.